אאא

העיתונאי והפובליציסט, ארי שביט, התארח באולפן 'כיכר השבת' לשיח מרתק על יחסי החרדים ומדינת ישראל, השמאל שמקדש את המאבק 'רק לא ביבי' וההישג של ראש הממשלה במבצע החיסונים. צפו בריאיון המלא

במהלך הריאיון התבטא שביט: "אני אגיד משפט שיאכלו אותי, אני חושב שאם הייתה מפלגת מרכז רצינית, היא הייתה צריכה לבוא לציבור החרדי ולהגיד: כעת אתם בסכנה שחברת הלומדים תקרוס את תוך עצמה, כל כך הצלחתם שאי אפשר להחזיק את הדבר הזה וכדי לקיים את עולמה של תורה - צריך לתת לאנשים לעבוד וללמוד, בוא נעשה הסדר לעשור קודם כל, שבו יורידו ממכם את חרב הגיוס".

"אבל לא לרדוף אתכם", הדגיש שביט: "לא לשנוא אתכם, לא לקלל אתכם, לא איווט ליברמן וכל הגועל נפש האחר, פרצי האנטישמיות שראיתי באולפנים בזמן הקורונה, מספיק עם זה, השנאה לחרדים היא שנאה מגונה ממדרגה ראשונה וצריך לאסור אותה מכל איסור".

לדבריו: "השלב הבא צריך להיות, שמצד אחד נבין את הבעיות שלכם, אני לא ידעתי עד שישבתי ללמוד את זה, אבל מצד שני - אתם כן, בשביל שכולנו נהיה ביחד, יותר עבודה".

אתה רואה את השינוי הזה, יותר חרדים יוצאים לשוק העבודה

"ישי, אחי אתה. אני ב-2003, הלכתי ללמוד בבני ברק, אני ראיתי כבר אז את התהליכים האלה, התהליכים שעוברים על החברה החרדית כל כך מרשימים. הגיע הזמן שהפוליטיקה החילונית תפסיק עם זה. שתהיה מפלגה מרכזית שתגיד 'אנחנו לא רודפים אתכם ומצד שני לא נכנע לכל תרגיל בכנסת".

צפו בריאיון המלא