אאא

לאחר חודש היעדרות לאחר פטירת בתו יוכבד ע"ה, המעבד וכותב התווים המוביל בעולם המוזיקה היהודית, אברימי גורארי, חוזר עם פינתו השבועית ב'כיכר השבת'  - 'מנגנים בכיכר', בה מתפרסם מידי שבוע תווים של שירים חדשים או ישנים כדי שתוכלו לנגן בבית, ברמה הגבוהה ביותר. 

גורארי, כותב במשך שנים תווים לתזמורות ולעיבודים עם מיטב המעבדים והיוצרים במוזיקה היהודית, והוא גם אחראי לעיבודים רבים במוזיקה החסידית, כולל שניים מאלבומיו של גדול הזמר החסידי אברהם פריד.

השבוע, בחר גורארי את השיר האחרון ששמע יחד עם בתו - "קטונתי" של יונתן רזאל.

אברימי גורארי: נעדרתי בחודש האחרון עם הפינה, בשל פטירתה בטרם עת של ביתי יוכבד ע"ה בז' טבת. היא הייתה בת 24. יפה, אינטליגנטית, איש חושב ואדם חביב.

אני כותב מילים אלו ביום רביעי, ז' שבט, כאשר הלילה אנו משלימים את השלושים לפטירתה.

חלקנו יחד אהבה למוזיקה. היינו מאזינים המון ביחד למוזיקה. חלקנו טעמם מוזיקלי דומה, כל הסגנונות וכל הסוגים. השיר האחרון ששמענו יחד בלילה לפני פטירתה היה "קטונתי" של יונתן רזאל. למה? אין לי מושג. צפינו בשיר הזה פעמים רבות. קטונתי לנצח יתפוס מקום משמעותי ומיוחד בליבי.

אנחנו מאמינים באמת והשגחה פרטית אפילו שאנו לא מבינים, אנחנו מקבלים עלינו את הדין. כל דעביד רחמנא לטב עביד.

אנחנו מלאי הכרת הטוב לכל אלו שהרעיפו עלינו אהבה עצומה במהלך התקופה הקשה הזו.

המילים "קטונתי מכל החסדים ומכל האמת אשר עשית עם עבדך", תופסים חשיבות מיוחדת עבורי במיוחד בתקופה זו. אני יודע שאפילו בתוך הכאב של האפילה העצומה, הקב"ה מראה לנו חיבה שאנו עוד נבין ונהנה ממנה.

אני מברך את כלל ישראל שנוכל לחלוק יחד את השמחות שלנו ולקבל בצורה נכונה לא רק דברים טובים, אלא לגלות את הטוב בכל החלקים של חיינו.

שבת שלום".

להורדת גרסה להדפסה: