אאא

זינוק חד במספרם של חולי קורונה מתחת לגיל 17 בגל השלישי של התפרצות הנגיף, כך עולה מהנתונים המתפרסמים הבוקר (ראשון) לראשונה על ידי אדיר ינקו ב'ידיעות אחרונות'.

לפי הדיווח, מתחילת החודש ועד לסוף השבוע האחרון - 51,218 ילדים ונערים נדבקו בנגיף. בכל הגל השני של המגיפה, נדבקו בישראל רק כ-34 אלף צעירים.

בבתי החולים מאושפזים חמישה ילדים ונערים - במצב קריטי. מתחילת חודש ינואר, אושפזו 138 ילדים, תשעה מהם במצב קשה או קריטי. יותר מבכל חודש אחר.

ב'ידיעות' מדגישים כי למרות המספרים הללו, ה'קורונה' לא גורמת, לפי הידוע, לתמותה או תחלואה קשה באופן נרחב, בקרב ילדים ונערים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

במערכת הבריאות מעריכים כי ייתכן ויש קשר בין ההתפרצות הזו של הנגיף, בגילאי 17 ומטה, לבין ההתפשטות המהירה של הנגיף בשל המוטציות הבריטית והדרום-אפריקאית.

פרופ' נחמן אש, פרויקטור הקורונה, אמר ל'ידיעות אחרונות' כי "הדיווחים בבריטניה הם שהמוטציה הבריטית שכיחה יותר בקרב ילדים. אני מעריך שאותו דבר מתרחש כאן. אני לא רואה סיבה אחרת". 

אמש, החלו לחסן את תלמידי י"א-י"ב, בני 17 ו-18, אך מדובר בצעד שלא מספיק אל מול ההתפרצות בקרב בני 17 ומטה, כך שאם המספרים ימשיכו לטפס, ייתכן ולא יהיה מנוס מהמשך סגירת מערכת החינוך, עם תום הסגר השלישי.