אאא

חבר הכנסת משה גפני (יהדות התורה), יו"ר ועדת הכספים, נשא במליאת הכנסת נאום הגנה נלהב על הציבור החרדי, והפנה מנגד אצבע מאשימה לגורמים שלדעתו תרמו למתיחות האחרונה בין המגזר למשטרת ישראל.

"ביקשתי לעלות ולדבר משתי סיבות", פתח היום (שני) יו"ר 'דגל התורה' את דבריו, בדיון בכנסת על התיקון לחוק המבקש להעלות לעשרים אלף שקלים את הקנס על הפרת הנחיות הקורונה.

גפני פירט: "הסיבה הראשונה: "מסע הדה לגיטימציה נגד הציבור החרדי על ש'מתפרע ושורף אוטובוסים'; כעת מהצילומים, שנמצאים שם חבורה של צעירים שספק אם הם בכלל תושבי בני ברק, עם סימון X על הקפוצ'ונים. אלו נערי השוליים שהובילו אתמול את המהומות בבני ברק, במהלכן שני אוטובוסים נרגמו ואחד מהם אף הועלה באש".

"הם לבשו חולצות זהות ושרפו פחי אשפה, ירו זיקוקים לכל עבר - ואני אשם? הילדים שלי אשמים? אנחנו לא יכולים לצאת לרחוב?!", כעס הח"כ הוותיק. "יש פה משטרה שעושה חקירות אפידמיולוגיות... ולא יודעים להביא את חבורת הפושעים הללו למאסר? למה אנחנו מקבלים את התדמית הזו?".

 התיעוד המדובר: רגע תחילת ההצתות בבני ברק (לפי סעיף 27א)

ח"כ כפני תיאר, כי "מהפוגרומים הללו השבוע סבל הציבור החרדי, ומי שהיתה אמורה לטפל בהם זו המשטרה של אמיר אוחנה. בושה שזורקים את זה על הציבור החרדי, שהוא ציבור שקט ולא אלים. זה לא דבר חדש, כולנו יודעים זאת...".

"הסיבה השניה לדברי", המשיך יו"ר דגל התורה, "היא שהחוק הזה של העלאת הקנסות פסול מיסודו. אם מדובר במצב של פיקוח נפש - לא יפתחו את מוסדות החינוך. אם לא מדובר במצב כזה, נראה לכם שהקנס הזה הוא מה שישנה?. יש מי שרוצה לעשות על זה הון פוליטי; כולם מדברים על החרדים עכשיו, זה הנושא".

גפני ניתח: "עברנו שלוש תקופות במהלך הקורונה: בהתחלה היינו בתחלואה גבוהה, אחר כך הגיעה תקופה שהחרדים היו הכי נמוך - ולא שמענו מילה אחת בתקשורת על המשפחה החרדית שיש לה שמונה ילדים ששניים מהם נמצאים בבידוד במטבח - ופתאום עכשיו שהתחלואה שוב גבוהה חזרו לתקוף אותנו".

"לא אנחנו אשמים; אתם שהכנסתם אותנו לגור בצפיפות כזאת - אתם אשמים. ואחר כך עוד מעזים לתקוף אותנו על דברים שאינם נכונים. עורבא פרח!", סיים ח"כ משה גפני את דבריו.

צפו בנאום המלא