אאא

בשבועות האחרונים נרשם זינוק במספר הילדים שאומתו לנגיף הקורונה וזה בצל הדיווחים על עוד ועוד נשים בהיריון שנדבקו בנגיף ואושפזו במצב קשה. ד"ר אפרת ברון-הרלב, מנהלת המרכז הרפואי לטיפול בילדים 'שניידר', התארחה באולפן 'כיכר השבת וביקשה להרגיע. צפו בריאיון המלא.

במהלך הריאיון הסבירה ד"ר ברון-הרלב: "מכוון שהסטטיקה היא כזאת שבקרב האוכלוסייה החרדית יש בעקרון יותר חולים, אז בהתאם לזה גם הסטטיקה לגבי הנשים ההרות, גם פה שמנו לב, אצלנו ב'שניידר' מאושפזים שניים מהפגים שיילדו אותם בגלל שהאמהות שלהם מאוד מאוד חולות. על אף זאת, עבר שבוע וחצי, לשמחתנו אנחנו לא רואים עוד הרבה נשים בהיריון שמצטרפות".

"נשים בהיריון תמיד צריכות לדאוג יותר", הדגישה מנהלת בית החולים 'שניידר': "הן קבוצת סיכון לא בהקשר של קורונה. כל אשה בהיריון צריכה לשמור יותר על עצמה. הן צריכות על אחת כמה וכמה על הריחוק החברתי, לרוב הנשים בהיריון יש עוד ילדים שהן צריכות לדאוג להם, אלא החיים שלנו, עדיין להישמר".

הרופאה הבכירה המליצה לנשים בהיריון: "קודם כל שתתחסן, אנחנו ממליצים שיתחסנו, בוודאי בשליש השלישי של ההיריון, כשהן נמצאות לקראת הלידה. אסור לשמור על ריחוק מהילד, אלא אם הוא מתגלה חיובי לקורונה".

צפו בריאיון המלא