מומחים: שימוש בעדשות מגע עלול להדביק אתכם בנגיף

בימים אלו, יש להימנע ככל האפשר ממגע בפנים. אנשים שמרכיבים עדשות מגע נאלצים לגעת בפניהם יותר מאחרים ולכן האקדמיה האמריקאית לרפואת עיניים ממליצה להרכיב משקפיים (בריאות)

אביטל לוי | כיכר השבת |
(צילום: שאטרסטוק)

החל מהאופן שבו אנו מתקשרים עם בני משפחה וחברים וכלה בתדירות שבה אנו מבקרים במכולת - מגיפת הקורונה השפיעה כמעט על כל היבט בחיי היומיום שלנו. כעת, מומחים מפרסמים אזהרה נוספת הקשורה להתפרצות הזו והיא מיועדת במיוחד למרכיבי עדשות המגע. האקדמיה האמריקאית לרפואת עיניים קוראת לאותם אנשים לעבור למשקפיים, כדי להימנע מנגיעה מוגזמת בפנים ולמנוע את התפשטות הנגיף.

ארגון הבריאות העולמי (WHO) והמרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) המליצו בעבר לציבור לנסות להפחית את תדירות הנגיעה בפנים. עדשות מגע נופלות בקבוצה של אנשים שכבר נאלצים לגעת בפניהם לעתים קרובות יותר מאחרים, במהלך היום. ד"ר סונל ס. טולי, פרופסור ויו"ר המחלקה לרפואת עיניים באוניברסיטת פלורידה, אומר כי "הרכבת משקפיים במקום עדשות, עלולה להפחית את הגירוי ולאלץ אתכם להשתהות לפני נגיעה בעין".

בנוסף ליתרונות ההיגייניים של הרכבת משקפיים, מומחים אומרים כי היא גם יכולה לשמש כמכשול בפני טיפות הנישאות באוויר של וירוסים נשימתיים - נניח, אם אתם עומדים ליד נשא שמתעטש. "עדשות מתקנות או משקפי שמש עלולים להגן על העיניים מפני טיפות נשימתיות נגועות", אמר ה-AAO (האקדמיה האמריקאית לרפואת עיניים). "אבל הם לא מספקים 100% אבטחה. הנגיף עדיין יכול להגיע לעיניים שלכם מהצדדים החשופים, החלקים התחתונים של המשקפיים שלכם".

עם זאת, ה-CDC אומר כי אין כל עדות שמצביעה על כך שמרכיבי עדשות מגע נמצאים בסיכון גבוה יותר ללקות בנגיף הקורונה, מאשר מרכיבי משקפי ראייה. אם אתם חושבים שיש לכם דלקת עיניים, שעשויה להוות סימפטום לנגיף, חווים אובדן ראייה פתאומי, כאבי עיניים או כאבי ראש, התקשרו לרופא שלכם לקבלת הדרכה נוספת.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר