אאא

פרויקטור הקורונה בערים ראשון לציון והרצליה, פרופסור יהודה אדלר, עוקב אחר התנהלות הממשלה ומשרד הבריאות בשנה האחרונה ומבין מדוע - לשיטתו  היא נכשלה בטיפול במגיפת הקורונה. בין היתר, אי הסכמה להעביר סמכויות לשלטון המקומי. בריאיון באולפן 'כיכר השבת' הוא מדבר על הסגר שנכשל, פתיחת מערכת החינוך, החיסונים והביקור בבית שר התורה. צפו בריאיון המלא.

במהלך הריאיון התבטא פרופסור אדלר: "סגר היא שיטה פוליטית ולא רפואית. בסגר הראשון הייתה קצת ירידה אבל מיד לאחר מכן הייתה שוב עליה, בסגר השני כנ"ל, ובסגר השלישי אין בכלל על מה לדבר".

פרופסור אדלר הוסיף: "אני שומע כל מיני יועצים לראש הממשלה שמפחידים את הציבור עם 20.000 הרוגים, אותם אנשים רוצים לכסות את עצמם לקראת וועדות החקירה שיקומו כאן אח"כ, ואני רוצה לומר לראש הממשלה שאגב אותו אני מאד מעריך, תחליף את היועצים כי הם מטעים אותך כל הזמן, הקונספציות שלהם התנפצו".

רק כדי לחדד. אנחנו שומעים כל הזמן את הגורמים שטוענים כי במידה ולא היינו עושים סגר המצב היה הרבה יותר גרוע. אתה לא מאמין לזה?

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"קודם כל אני מאמין רק באלוקים, אבל אני יודע את המציאות וחושב שאם היו מנהלים את המגיפה הזאת בצורה נכונה, ומעבירים מלכתחילה לראשי הערים, המועצות והמחוזות, כפי שהציע בזמנו הרב דרעי שאגב צדק בהמון דברים שאמר, ופשוט לא הקשיבו לו".

"הרגולטורים שיושבים למעלה", הסביר אדלר: "לא יכולים להגיע לנתונים ולמידע כפי שיכולים להגיע בעיות השונות. כך דוגמא את הערים ראשון לציון והרצליה. ישנם שם ראשי עיר מדהימים וצוותים שיודעים לרדת לפרטים של דירות של אנשים פרטיים, דבר שאתם שם למעלה לא מסוגלים לעשות.

"תנו לראשי הערים לעשות את העבודה, עדיין לא מאוחר לעשות זאת משום שכשלתם עד היום".

 צפו בריאיון המלא