אאא

לאור הירידה בתחלואה ופתיחת המשק - בצעדים מדודים בכדי למנוע הפצת התחלואה, משרד החינוך מפרסם הבוקר (חמישי) את ההנחיות לחג הפורים במוסדות החינוך וכן הוראות על קיום אירועים.

אז איך ייחגג חג הפורים השני בצל הקורונה? על פי משרד החינוך, במוסדות שמקיימים לימודים פיזיים - אירועי הפורים יתקיימו השנה בקבוצה הקבועה ועם הצוות הקבוע בבית הספר או בגן הילדים.

ברשויות שבהן מתקיימת למידה מרחוק, ניתן יהיה לקיים את האירועים בשטח פתוח בקבוצות קבועות של 20 משתתפים לכל היותר (בכפוף לשינוי התקנות וצבע הרמזור).

לגבי משלוחי המנות: התלמידים יוכלו להביא משלוחי מנות, אך באריזה סגורה, כאשר הם יחלקו אותם בסוף יום הלימודים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אך יחד עם זאת, מדגישים במשרד החינוך כי חל איסור להקים דוכנים ולערוך תהלוכות, מצעדים, מסיבות, נשפים וריקודים, המייצרים התקהלות.

בהתאם להנחיות, לא תותר כניסתו של מפעיל חיצוני לשטח בית הספר או אל הגן, אלא אם מדובר במפעיל הקבוע של הקבוצה בחינוך היסודי או החינוך המיוחד. כמו-כן, לא ניתן יהיה לאפשר כניסתם של הורים לשטח בית הספר והגן, ולהשתתף במפגשים בשטחים הפתוחים ובחצרות במסגרת החינוכית.

במשרד החינוך מדגישים: "בהתייחס לחובת עטית מסיכה, מציינות ההנחיות כי מסיכת התחפושת אינה פוטרת מחובה זו. יחד עם זאת יש לנקוט משנה זהירות בעטיית מסיכה מתחת לתחפושת, מחשש לחנק".