אאא

טרגדיה קשה וכפולה הלילה (ראשון) בבית החולים 'הדסה עין כרם', לאחר שאישה צעירה בת 32 בלבד, שאושפזה בבית החולים בשבוע שעבר בשל מצוקה נשימתית ממנה סבלה - לאחר שנדבקה בנגיף הקורונה, נפטרה הלילה בבית החולים.

מתבצע כעת גיוס דחוף עבור ארבעת יתומי הנפטרת >>

 מדובר באישה הצעירה אסנת זהבה בן שטרית ע"ה, תושבת היישוב הר שמואל הסמוך לירושלים, ואמא לארבעה ילדים שהיתה בשבוע ה-30 להריונה. לאחר שמצבה התדרדר, נעשה ניסיון בבית החולים ליילד את העובר, אך נכשלו המאמצים והרופאים נאלצו לקבוע את מותו.

אחד התושבים בהר שמואל מספר בכאב ובצער ל'כיכר השבת' כי אסנת ע"ה היתה אישה בריאה לגמרי, ללא מחלות רקע בכלל, אשת משפחה וחסד שהיתה מסורה לבעלה הרב יהודה שטרית, מחשובי בעלי המשפחות ביישוב.

עוד הוא מספר כי המנוחה נדבקה לאחרונה בנגיף, כאשר במהלך השבוע שעבר מצבה התדרדר לפתע, והיא נזקקה לטיפול בבית חולים. "מדובר באסון קשה שאנחנו לא מצליחים לעכל", הוא אומר.

אסנת בן שטרית ע''ה (צילום: יוסי שוואב)
אסנת בן שטרית ע"ה (צילום: יוסי שוואב)
הגדלה

מדוברות בית החולים הדסה נמסר כי הצעירה שהיתה בהריון מתקדם אושפזה עקב מצוקה נשימתית ביחידה לטיפול נמרץ לחולי קורונה ביום שלישי האחרון כשהיא במצב קשה, והלילה החל מצבה להתדרדר תוך שהיא פיתחה תמונה של כשל רב מערכתי.

עוד נמסר כי אל היחידה הוזעק צוות רב תחומי בכיר שהחל בטיפול מיידי וביצע החייאה ממושכת ביותר ואף בוצע ניתוח קיסרי במטרה לנסות ולהציל את העובר, אך מצבם של האם ושל העובר היה אנוש ולמרות חיבורה של היולדת למכשיר האקמו, ועל אף מאמצים כבירים להצילה ולהציל את חיי העובר ביחידת טיפול נמרץ פגים, הם נפטרו, וכי הצוות ביחידה לטיפול נמרץ קורונה והמומחים שהוזעקו לטיפול באישה ובתינוק מצויים בסערה רגשית.

מתבצע כעת גיוס דחוף עבור ארבעת יתומי הנפטרת >>

בפטירתה הותירה אחריה כאמור המנוחה את בעלה ואת ארבעת ילדיה, כאשר הקטן שבהם רק בגיל שנה, וכן את הוריה ובני משפחתה.

אביה, המשמש כשוחט ושוהה בימים אלו בחו"ל - קיבל שם את הבשורה הקשה על פטירתה של בתו ע"ה.

הלווייתה תצא בשעה 13:30 מבית ההספד קהילות ירושלים - הר המנוחות.

תהא נשמתה צרורה בצרור החיים.

מתבצע כעת גיוס דחוף עבור ארבעת יתומי הנפטרת >>