אאא

עיריית ירושלים מסכמת חודש של פרויקטים ייחודיים לציבור החרדי שיצאו לדרך בעידוד ראש העיר משה ליאון, במסגרת ההתמודדות עם הגל השלישי של מגיפת הקורונה. הפרויקטים שהחלו בשנה שעברה עם תחילת מגיפת הקורונה, נמשכו לכל אורכה, החל מתקופת פסח, ימי הקיץ, חגי תשרי והגיעו לשיאם בסגר השלישי בחודשיים האחרונים. הפרויקטים כללו חלוקת ערכות, ספרים, יצירות, מבצעים, תוכן חינוכי מושקע ועוד.

מדובר בשורה של מיזמים חשובים שקודמו ע"י מחזיק תיק תרבות תורנית הרב דוד בלומנשטוק למען משפחות וילדי העיר. רק לאחרונה עם סיום הסגר, העירייה סיימה פרויקט לחלוקת ערכות "מבידוד לעידוד" למשפחות מבודדים. הערכות המיוחדות שכללו משחק אינטראקטיבי מושקע, דיסק תוכן הכולל הרצאות ותוכן איכותי לכל המשפחה, ערכת יצירה מיוחדת, ספר קומיקס ואתגר חידות מיוחד בשם "ראשלמי", חולקו לחולים ומבודדים באמצעות המנהלים הקהילתיים ופרויקט אנשי חיל. מבודדים וחולים שמעוניינים בערכות יכולים לפנות למנהל קהילתי שבאזורם על מנת לקבל את הערכה.

פרויקט יוצא דופן וייעודי לבנות ונשים בירושלים שבמסגרתו מחולקות חינם ערכות תוכן חינוכיות ועשירות לבנות ישראל
פרויקט יוצא דופן וייעודי לבנות ונשים בירושלים שבמסגרתו מחולקות חינם ערכות תוכן חינוכיות ועשירות לבנות ישראל
הגדלה

בתקופה האחרונה עלו קולות מהשטח שבקישו להפיק מיזם תוכן חינוכי ייעודי גם לבנות ונשים, בנוסף ליתר המיזמים החינוכיים, מה שהוביל לחשיבה מיוחדת ליצירת ערכת התוכן "בית בישראל". מדובר פרויקט יוצא דופן וייעודי לבנות ונשים בירושלים שבמסגרתו מחולקות חינם ערכות תוכן חינוכיות ועשירות לבנות ישראל, "בית בישראל" הכוללות הפעלות, תוכן חינוכי להאזנה ועוד.

הערכות המיוחדות והמושקעות כוללות תוכן עשיר וערכי להתווית דרכה של בת ישראל בדרך העולה בית ק-ל. בין היתר ניתן למצוא בערכה הרצאות סיפורים ומאמרים מרתקים להאזנה בנושאים שעליהם ניצב הבית היהודי. הערכה כוללת גם משחק קופסא מאתגר לכל המשפחה, להחדרת ערכים שאיפות ומידות טובות, וחוברת מיוחדת המספקת חרך לדמותה המרוממת והנעלה של הרבנית מרת בת שבע קנייבסקי ע"ה. 

הערכות שמחולקות בעשרות אלפי עותקים, יו"ל במסגרת השקעה נרחבת של עיריית ירושלים במיזמי חינוך ייחודיים ומושקעים המופנים לתושבי ירושלים. המיזמים שמופקים בשנים האחרונות קיבלו דגש משמעותי בשנה האחרונה בעקבות אתגרי הקורונה ששיבשו את מוסדות הלימוד. במסגרת ההשקעה במיזמים חינוכיים וערכיים, הושקעו בשנה האחרונה סכומי עתק בעשרות פרויקטים מיוחדים שהשפיעו לטובה באופן ישיר על חינוכם של אלפי בחורי ישיבות, בני ובנות ירושלים.

האגף לתרבות תורנית מוביל בשנה האחרונה פעילות נרחבת להעשרה ערכית
האגף לתרבות תורנית מוביל בשנה האחרונה פעילות נרחבת להעשרה ערכית
הגדלה

"מדובר על עוד מיזם חינוכי שמשתלב במערך נרחב של פעילות חינוכית משלימה שנעשתה בשנה האחרונה בירושלים" אומרים בעירייה. "המיזם יצא לדרך בהובלת ראש מנהל תרבות הגב' אריאלה רג'ואן כאשר מי שריכז את המיזם הוא ראש האגף לתרבות תורנית הרב פנחס ארליך שליווה את המוצר מתחילתו ועד סופו. האגף לתרבות תורנית מוביל בשנה האחרונה פעילות נרחבת להעשרה ערכית ואיכותית לילדים, נערים ובני ישיבות ובנות סמינרים, במטרה לגשר על הוואקום החינוכי שנוצר בעקבות אתגרי הקורונה".