אאא

סערת סרטון בר המצווה לכלבים: אחרי ליברמן ולפיד, גם במפלגת 'תקווה חדשה' מגנים בחריפות את קמפיין יהדות התורה, בטיעון השקרי כי הוא משווה את הרפורמים לכלבים.

כזכור, בסרטון שפורסם בעקבות הכרעת בג"ץ כי יש לאשר גיורים רפורמים, הזכירה המפלגה החרדית כי קבוצה מתבוללת זו ערכה בעבר, בארצות הברית, טקסי "בר מצווה" לכלבים.

הדבר עורר סערה, והיום גם השר לשעבר זאב אלקין, מ'תקווה חדשה', מפלגתו של סער, הצטרף לגינוי הסיעות האנטי-חרדיות לסרטון זה, כביכול הוא משווה בין הרפורמים לכלבים.

אחרי שהביע תמיכה בפשרת ועדת משה ניסים בסוגיית הגיורים המדוברים, בראיון ל'רדיו 103', החל בכיר 'תקווה חדשה' שבעבר היה מקורב מאוד לחרדים, במתקפה חריפה, ואמר: "המפלגות החרדיות הלכו בגישה של הכל או כלום, ודחו את מתווה ועדת ניסים שהיה פתרון מאוזן".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אלקין המשיך, בהתייחס לקמפיין החרדי: "זו לא בדיחה. אני חושב שהסרטון הזה של יהדות התורה הוא שפל חסר תקדים. להשוות יהודים רפורמים וקונסרבטיבים... לכלבים, זהו דימוי אנטישמי קלאסי".

 הסרטון שהסעיר (מתוך קמפיין הבחירות)

"זה עלוב - בדיוק כמו אמירתו של ח"כ פינדרוס שחיילי צה"ל שמתגיירים הם שיקסע וגויים", התעלם אלקין מהתנצלותו של הח"כ החרדי על אמירה זו, ותקף: "אפשר לשתף פעולה עם יהדות התורה, אבל אסור שהיא תחזיק אותנו בגרון או בחלקים רגישים יותר, כמו שהמפלגות החרדיות עושות היום בממשלתו של נתניהו. אסור להשלים את זה".

השר לשעבר זאב אלקין הדגיש: "גדעון סער, ואנחנו כמפלגה, לא ניתן שתהיה כפיה דתית. סוף פסוק!".