אאא

בבית החולים שיבא שבתל השומר נפטרה הלילה (מוצ"ש) מקורונה מרת דבורה ברוינר, תושבת בני ברק ומנהלת בית ספר בפתח תקווה, והיא בת 45 בלבד.

דבורה, אם לשמונה ילדים, היא מנהלת בית הספר הכלל-חסידי בשכונת גני הדר, נמנית על חסידי גור ונשואה לרבי יהודה, אברך תלמיד חכם, מבכירי העורכים של שולחן ערוך 'הוצאת פרידמן'. הוריה הם הרב שרגא ומרת בת שבע קפלר מירושלים.

לפני כחודש וחצי היא החלה לחוש ברע, ויצאה חיובית בבדיקת קורונה. בהמשך, כאשר הסטורציה (רמת החמצן בדם) שלה היתה גרועה, היא הופנתה לבית החולים ואושפזה.

תחילה הסתפק הצוות הרפואי במתן חמצן לגופה, אך בחלוף שבוע היא כבר חוברה להנשמה מוגברת וביממה האחרונה הוחלט להרדימה ולהנשימה, תוך שהיא מחוברת באופן בהול למכשיר האקמו.

גם לאחר שיפור מסוים שחל במצבה, כאשר הרופאים העירו אותה והיא החליפה מספר מילים עם קרוביה, היא עדיין מחוברת לאקמו ומצבה הרפואי קשה מאוד. בהמשך מצבה שוב הידרדר, והוגדר כאנוש. כסגולה, הוסיפו לה את השם אלטע, אך הערב כאמור נגזרה הגזירה.

בן משפחתה, ששוחח עם 'כיכר השבת', מתאר: "יש לה שמונה ילדים ובעל צדיק, והיא עצמה מלאה זכויות; חמישה מילדיה עדיין בבית - הקטנה שבהם בת שש בלבד".

"זה נגיף מתעתע; אין לה שום מחלות או רקע רפואי, והיא לא באף קבוצת סיכון לקורונה. זה בא עלינו בהפתעה גמורה", הוא הוסיף בכאב.

הלוויתה של מרת דבורה ברוינר ע"ה תצא מביתה ברחוב רבי עקיבא 31 בבני ברק, בשעה 23:30, בדרכה לחלקת ויז'נית בבית העלמין פוניבז' בעיר.