ה'קדיש' בהלוויה, אמש  (באדיבות המצלם)
אאא

אלפים השתתפו אמש (מוצאי שבת) בהלוויתה של מרת דבורה ברוינר ע"ה, מנהלת בית הספר שנפטרה מקורונה בגיל 45, בהותירה אחריה 8 ילדים, רובם בביתה, המומים וכואבים את הסתלקותה.

בשעה 12:30 אחר חצות, יצא מסע הלוויה מרחוב רבי עקיבא 31 בבני ברק, מקום מגוריה, ולאחר משא הספדים עתיר בכי ודמעות, של אביה הרב שרגא קפלר ובעלה הרב יהודה, נטמנה המנוחה בחלקת ויז'ניץ בבית העלמין נציבי ישיבת פוניבז' בעיר.

ישראל פרידמן, חבר מועצת עיריית פתח תקווה מיהדות התורה, ספד לה במילים כואבות: "בשמונה השנים בהן חינכה וניהלה את בית הספר החסידי בקרית הבעש"ט ב'הדר גנים', היא התמסרה בכל ליבה ומאודה לתלמידות".

"היא היתה יותר מחנכת ממנהלת, דאגה לכל בת באופן אישי ויצרה קשרים הדוקים עם כל אימהות התלמידות, שאהבו אותה מאוד. היא היתה פונה אלינו בבקשות רבות", הוסיף פרידמן, "אבל אף פעם לא לרווחתה האישית אלא לעזרה לתלמידות מתקשות או סיוע לתלמידות מבתים קשים שלא יכלו לממן לבנותיהם ספרי לימוד והשתתפות בטיולים".

המנוחה (צילום: צ. פריד)
המנוחה (צילום: צ. פריד)
הגדלה

חבר המועצה נזכר: "כשתלמידה נזקקה לסייעת, דבורה לא נחה ולא שקטה, עד שהשיגה את מבוקשה. כשנודע לה על תלמידה שהוריה נקלעו למשבר או אפילו נסעו לחו"ל, ולא נמצא מקום הולם להשאירה, היא היתה פורסת חסותה על הילדה ולוקחת אותה לביתה".

יצוין, כי ה'שבעה' מתקיימת בהתאם לכללי משרד הבריאות, בבית משפחת ברוינר ברחוב רבי עקיבא 31 בבני ברק.

האזינו ל'קדיש' בהלוויה