אאא

בארגון זק"א התייחסו, סמוך לכניסת השבת, לתחקיר שחשף טענות קשות נגד יהודה משי זהב: "קיבלנו בהלם ותדהמה את העדויות שפורסמו. שליחותה של זק"א חזקה מכל שיקול או בעל תפקיד, והארגון ימשיך לבצע את מלאכתו".

בהודעה נאמר: "הנהלת הארגון, חבריו ומתנדביו קיבלו בהלם ותדהמה את העדויות שפורסמו. הנהלת הארגון סומכת על רשויות החקירה הרשמיות שיבחנו באופן המקצועי ביותר את הדברים שדורשים בדיקה.

"הארגון שפועל בהתנדבות כבר 32 שנה למען זיהוי קורבנות טרור, תאונות דרכים ואסונות בארץ ובעולם, הפך לסמל לאחדות העם וקירוב הלבבות. האפודים הצהובים והסרבלים הלבנים מחברים בין דתיים וחילוניים, ישראלים מכל חלקי הארץ שפועלים ביחד למטרה אחת – חסד של אמת".

בארגון הדגישו: "שליחותה של זק"א חזקה מכל שיקול או בעל תפקיד, והארגון ימשיך לבצע את מלאכתו למען אזרחי ישראל במסירות ונאמנות".

כזכור, המשטרה פתחה בערב שבת בבדיקת טענות קשות שנחשפו בתחקיר 'הארץ' נגד יו"ר זק"א יהודה משי זהב. בתחקיר הובאו עדויות של שישה קורבנות שהותקפו לכאורה על ידי משי זהב.

 יהודה משי זהב באולפן 'כיכר השבת'

מאז פרסום התחקיר של אהרן רבינוביץ ושירה אלק ב'הארץ', עלו דרישות מצד אישי ציבור כי שר החינוך, יואב גלנט, יבטל את הענקת פרס ישראל למשי זהב אך לבסוף הודיע משי זהב כי בחר לוותר על הפרס.

כמו כן, הודיע משי זהב כי החליט להשעות עצמו מתפקיד יו"ר זק"א. באגרת למתנדבים כתב: "הסיטואציה אליה נקלעתי מחייבת אותי בכורח הנסיבות ליטול פסק זמן מתפקידי בארגון עד להסרת העננה".

משי זהב מסר בתגובה: "קיבלתי את הפנייה מעיתון 'הארץ' לראשונה היום בצהריים. הפנייה שהופנתה אליי כללה טענות סתומות ואנונימיות ההולכות עשרות שנים אחורה. אבהיר מיד, כי אין שחר לדברים. מאז היוודע דבר זכייתי בפרס ישראל הייתי מוקד לאיומים טלפונים שונים. לאחר פטירת הוריי טלפנו אליי והביעו שמחה על מותם. ירקו עליי כשעברתי ברחוב.

"נשלחו אליי הודעות איומים. לדאבוני זהו חלק מהמחיר שאני משלם על הדרך שבה בחרתי. פרסום הכתבה הוא ניסיון 'לחסל חשבון' עמי, ולצערי גם לחסל אותי. ככל שכוחותיי יעמדו לי, אמשיך לשרת את עם ישראל ואת מדינת ישראל כפי שעשיתי כל חיי"