אאא

בשורות טובות: שיפור נוסף במצבה הרפואי של הנערה נעמה הר כסף בת ה-17, שנפצעה קשה בתאונת הדרכים בכביש 6, בה נהרג אביה ר' חיים הר כסף ז"ל.

ביממה האחרונה (חמישי) היא הועברה ממחלקת טיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם, למחלקה רגילה, כשהיא בהכרה מלאה, זאת אחרי שבתחילת השבוע, כזכור, היא התעוררה מההרדמה הממושכת.

"יש מה זה ניסים", נראית נעמה אומרת בהתרגשות, לחבריו של אביה מארגון 'הצלה'. "אין לי כאבים כל כך, בגלל התרופות, אבל מה שעשו לי פה מגביל ומפריע לי לישון בלילה, אז לקחתי כדור שינה".

"עברתי היום מחלקה, ברוך ה', ואני כבר לא בטיפול נמרץ", הוסיפה לאחר מכן וכתבה: "חשוב לי לומר תודה לכל האנשים שהתפללו, לקחו על עצמם דברים ודאגו לי; אין לכם מושג כמה זה עזר, כמה ניסים היו לי כאן ואני מעריכה את כל מי שלקח חלק - אחד אחד".

הנערה היתומה המשיכה: "דבר שני, תודה ענקית לה' יתברך שעשה לי נס ענקי. אני כל כך שמחה שאני חיה, ויותר מזה - יכולה להשתקם. אז תודה לה', כי אני מרגישה מעולה".

 מודה לקב"ה ולמתפללים עליה (צילום: מתוך אינסטגרם)

"פשוט רואים ניסים מטורפים", הוסיף אחיה, מוטי הר כסף, "וזה בזכות התפילות של עם ישראל. היא צריכה עוד תפילות, כי יש לה כאבים חזקים ושיקום ארוך, אבל ברוך השם היא כבר מצליחה לשבת על כיסא, ואפילו להזיז קצת את הרגל ולשמח ולחזק את כולנו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כזכור, ביום שני של חול המועד פסח, בני משפחת הר כסף נסעו לטיול בצפון, בשני רכבים, כאשר זה שבו נסע חיים ז"ל עם שלושה מילדיו, איבד שליטה והתנגש בקיר. אשתו רויטל ובן נוסף, שנסעו ברכב נפרד, היו עדים לתאונה הקשה.

החקירה העלתה, כי אב חיים הר משפחה איבד שליטה על רכבו, מסיבה לא ברורה, וכך הוא סטה שמאלה מהנתיב, עלה על המדרכה, פגע בקיר המנהרה הסמוכה למחלף עין תות ועף לצד השני תוך שהוא פוגע בקיר - ונבלם.

הבן יצחק, המתנדב במד"א, מיהר להגיש עזרה ראשונה לאביו, והחל לבצע בו פעולות החייאה, אך כעבור זמן קצר נקבע מותו בבית החולים, למגינת לב בני המשפחה והציבור הגדול שנעזר בחסדיו הרבים.

למרות השיפור כעת במצב בתו, הנערה, בני משפחתה מבקשים: המשיכו להתפלל עבור נעמה בת רויטל שרה, לרפואה שלימה בתוך שאר חולי ישראל.

צפו בווידאו

 (צילום: מתוך אינסטגרם)