אאא

שלושה חושדים, בהם שני קטינים, נעצרו הלילה (ראשון) בחשד שהיו מעורבים באירוע האלים בשכונת עיסוויה במזרח ירושלים, שם הותקף אוטובוס 'אגד' לאחר שנכנס בטעות לשכונה.

מהמשטרה נמסר: "כוחות המשטרה שפעלו הלילה בשכונת עיסוויה שבמזרח ירושלים בעקבות השלכת אבנים לעבר אוטובוס שנכנס למקום (ללא נפגעים), עצרו 3 חשודים, מהם 2 קטינים, במעורבות באירוע והם הועברו לחקירה".

כזכור, כפי שדווח אמש ב'כיכר השבת', שני צוותים של לוחמי האש יצאו לזירת התקיפה, שהחלה בסביבות השעה 20:20, אולם בהוראת המשטרה נדרשו להמתין מחוץ לשכונה עד להגעת ליווי של כוח משטרתי נוסף.

מבירור ראשוני עולה שנהג של חברת אגד טעה בדרך ונכנס לשכונת עיסוויה. הוא הותקף על ידי תושבים מקומיים ונאלץ לנטוש את הרכב, כפי הנראה יחד עם בני משפחתו.

נזק רב נגרם לאוטובוס - כולל השלכה של בקבוק תבערה, מה שגרם למעט בערה בתא הנוסעים, אולם האש כובתה בטרם הגיעו הכוחות למקום.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מירי רגב, אמרה בתגובה: "מחזקת את ידי נהג אגד שהותקף הערב במזרח ירושלים. זהו אירוע חמור שיכל להסתיים בצורה קשה בהרבה. אני סומכת על כוחות הביטחון והמשטרה שיביאו למעצר האחראים לאירוע וטיפול בהם במלוא חומרת הדין".