אאא

המשטרה פשטה הלילה (ראשון) על שכונת מאה שערים בירושלים ועצרו ארבעה חשודים - אחד מהם שוחרר בשל טעות בזיהוי, במעורבות בהפגנות סביב עבודות הרכבת הקלה ברחוב בר אילן בבירה.

הבוקר, פשטה המשטרה על חלפני כספים ברחוב יחזקאל בבירה, במסגרת החקירה המתנהלת. אחד החלפנים עוכב לחקירה.

 עיכוב אחד החלפנים, הבוקר (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

במקביל, פשטו כוחות המשטרה על ביתו של חלפן נוסף, ברחוב שמואל הנביא, אך לאחר כשעה של חיפוש בבית הם עזבו מבלי לעצור אותו, לאחר שלא שהה בביתו.

 הכוחות עוזבים את בית החלפן השני (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

הפשיטה החלה סמוך לשעה 03:00 לפנות בוקר, אז בלשי ימ"ר ירושלים בליווי כוחות יס"מ, פשטו על מספר דירות בשכונה, ועצרו את החשודים.

 (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
(צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

במקביל, כוחות פשטו גם על משרד בשוק מאה שערים, משם הוחרמו מחשבים, כחלק מהחקירה.

במהלך הפשיטה, הגיעה המשטרה לביתו של אדם כבן 50, בעל מוגבלות. היא פרצה לביתו ועצרו אותו כשהוא ישן במיטתו. בתחנת המשטרה, התברר כי מדובר בטעות בזיהוי והוא שוחרר כעבור כחצי שעה, כאשר ניידת משטרה החזירה אותו לביתו.

 נעצר בטעות ושוחרר; "לא ידעתי מה רצו ממני"

בשיחה עם 'כיכר השבת' הוא סיפר כיצד עצרו אותו במיטה, באמצע השינה. "לא ידעתי מה רצו ממני", הוא מספר. "ביקשתי מהם לא לסחוב אותי בכוח, כי אני חולה, הראתי להם את הכרטיס נכות שלי, והם לא התרגשו מזה".

הדלת שנפרצה (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
הדלת שנפרצה (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
הגדלה

ל'כיכר השבת' נודע כי הרקע למעצרים האלו, כאמור, הינם כמה אירועים חריגים שאירוע במסגרת המחאה סביב עבודות הרכבת בבר אילן, בהם, הפריצה לעיריית ירושלים, ההשחתה של הרכבת הקלה בשבטי ישראל ותקיפה של עובד עירייה בביתו לפני מספר ימים.

שלושת החשודים שנעצרו יובאו הבוקר לבית משפט השלום בירושלים שם המשטרה תבקש להאריך את מעצרם.

מהמשטרה נמסר כי "במסגרת חקירה המתנהלת ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים, נעצרו הלילה 3 חשודים תושבי השכונה בחשד כי מעורבים במספר אירועי הפרת סדר וגרימת נזק שאירעו בשבועות האחרונים בעיר. החשודים הועברו לחקירה ובמהלך היום הם יובאו בפני בימ"ש שם צפויה המשטרה לבקש את הארכת מעצרם. חקירת המשטרה נמשכת".

 (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
 (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
 (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)
 (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)