אאא

חבר הכנסת הטרי מ'הציונות הדתית', עורך הדין איתמר בן גביר נשא היום (שני) את נאומו הראשון כחבר כנסת, בעבר היה בן גביר יועץ פרלמנטרי לחבר הכנסת לשעבר מיכאל בן ארי.

בפתח נאומו התייחס בן גביר לתקופת בית הוריו, ילדותו, הקשיים, ולפעילותו הפוליטית. מגיל 14 חווה את ימי האינתיפאדה הראשונה, ולא יכול היה להשלים ולקבל את השתיקה מול רצח יהודים. הצטרף לתנועת מולדת ובהמשך לתנועת כך של מאיר כהנא הי"ד. כשבעקבות זאת נרדף על ידי הממסד והוגשו נגדו כתבי אישום רבים.

בן גביר סיפר: "יותר מ-53 כתבי אישום מופרכים והזויים הגישו נגדי הפרקליטים בראשם שי ניצן וטליה ששון, מתוכם ב-46 זוכיתי! יותר משמונים וחמישה אחוזים. במדינה אחרת, אותם פרקליטים היו הולכים הביתה אבל בישראל, רק בישראל, הצמד הזה הפך להיות הצמד שמנהל את המדינה.. לצערי, לא רק שהם ניהלו את המדינה, אלא גם עשו זאת בחוסר הוגנות ויושרה מינימלית - אלה שרוממות זכויות האזרח בגרונם כביכול, הם אלה אשר גרשו אותי ואת רעייתי אילה שכזוג צעיר עברנו להתגורר בגוש קטיף כדי למנוע את הגירוש".

לדברי בן גביר: "לכהנא עשו לו רצח אופי, כן, הרב כהנא שהברנז'ה אוהבת לשנוא, הרב כהנא שעלה מארצות הברית לאחר שפעל נגד האנטישמיות, הרב כהנא שמסר נפש למען יהדות ברית המועצות, ועשה כל זאת באהבת ישראל גדולה".

 סמוטריץ' מברך את בן גביר לאחר הנאום (צילום: ערוץ כנסת)

במהלך נאומו הצהיר ח"כ בן גביר: "אפעל למען הזהות היהודית, נגד הגיור הרפורמי, למען חינוך ילדי ישראל, אקדם רפורמה בעולם המשפט, אפעל למען חיילי צה"ל, למען הציבור החרדי, למען המתיישבים ולמען אוכלוסיות שונות ובהם ציבור הנכים, הקשישים, ההורים הגרושים והחקלאים שממשלת ישראל מזניחה".

בהמשך הבטיח בן גביר: "אפעל בעזרת השם כדי שהריבונות תחזור לירושלים בכלל ולהר הבית בפרט, כדי שתמונות כמו שראינו אמש של קבוצות בריונים שמכים שוטרים, שצועקים חמאס חמאס ומודיעים לנו הם בעלי הבית על ירושלים ובעיקר על הר הבית, לא ישמעו ולא יראו".

את הנאום המרגש סיים בן גביר כמה מפתיע במסר של אחדות: "אני מייצג את הציבור חובש כיפת השמים. אני לא אוהב את השם חילוני כי זה מלשון חול ושום יהודי לא חול – כולם קודש. אני מייצג את הציבור החרדי, מייצג את הציבור המסורתי, ומייצג גם את אלה שאינם יהודים אבל נאמנים למדינת ישראל ונלחמים אתנו כתף אל כתף וכמו שאני אומר לחברי בעדה הדרוזית, יש בינינו לא רק ברית דמים אלא גם ברית חיים. אשתדל בעזרת השם לייצג את עם ישראל כולו".

מי שהוזמן לברך את בן גביר לאחר נאומו, הוא יו"ר הסיעה בצלאל סמוטריץ', שאמר לו: "איתמר ריגשת".