אאא

סגן שר החינוך וחבר הכנסת פנו לרה"מ, במאמץ אחרון למנוע ממשלת בנט-לפיד • "אין לנו שום רצון להגיע לבחירות חמישיות שעלולות להסתיים בתבוסה למפלגות הימין והחרדים", כתבו (פוליטי)

סגן שר החינוך מאיר פרוש וחבר הכנסת ישראל אייכלר, המנהלים סיעה בתוך אגודת ישראל, שלחו מכתב רשמי לראש הממשלה בנימין נתניהו, ברקע התחממות המשא ומתן בין יאיר לפיד ונפתלי בנט. במכתב דורשים השניים מנתניהו דרישה שטרם נמסרה פומבית מצד חברי כנסת בימין: ותר על מקומך הראשון בכס ראש הממשלה לטובת חבר כנסת אחר, כדי שתוקם ממשלת ימין.

"כידוע, במהלך השנתיים האחרונות, ולאורך ארבעה סבבי בחירות, תמכו הסיעות החרדיות והדתיות בגוש שבראשות הליכוד, מתוך כוונה להקים ממשלה ימנית איתנה על בסיס הערכים והמסורת, לצערנו ללא הצלחה. בקשתך לשמור גם עכשיו על גוש ליכוד-דתיים-חרדיים מובנת בהחלט, כדי שלא לתת יד להקמת ממשלת מרכז-שמאל", מבהירים השניים.
 
"לצד זאת אין לנו שום רצון להגיע לבחירות חמישיות שעלולות להסתיים בתבוסה למפלגות הימין והחרדים. לכן צריכים לגבש את מפלגות הגוש המסורתי למאמץ משותף להקמת ממשלת ימין, למנוע בחירות ולא להקדימן".

כאן מגישים פרוש ואייכלר את הצעתם, אותם הם מגדירים "ניסיון אחרון למנוע את ממשלת בנט-לפיד-ליברמן": "הדרך היחידה למנוע ממשלת שמאל וגם למנוע בחירות היא הצהרה ברורה שלך בטרם תקום ממשלת שמאל כי תעניק לאחד מגוש הימין שיצליח לאחד את 65 ח"כי הימין את ראשות הממשלה לשנה וחצי הראשונות ברוטציה. בזמן הזה תכהן כראש הממשלה החליפי ותוכל לרכז את המאמץ המדיני מול ממשלת ביידן, הסכמי השלום והגרעין האיראני".

כזכור, ב'כיכר השבת' פרסמנו לראשונה כבר יום לאחר הבחירות כי נציגים ב"יהדות התורה" מסרבים לקבל את הנחת העבודה כי זו או ממשלה בראשות בנימין נתניהו או הליכה לבחירות חמישיות.