אאא

בעקבות אירועי הסדר החמורים שאירעו בעיר לוד והכרזת 'אירוע חירום אזרחי' שקיבלה תוקף משפטי הלילה, ולאחר הערכת מצב מיוחדת שהסתיימה כעת בראשות מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי, החליט מפקד מחוז מרכז, ניצב משה ברקת, על האיסורים הבאים בכדי לשמור על שלומם, ביטחונם ורכושם של תושבי לוד.

החל מהשעה 20:00 הלילה (רביעי) ועד השעה 04:00 מחר, יום חמישי, לפנות בוקר יחולו ההגבלות הבאות בשטח העיר לוד:

  • איסור על כל אדם לשהות במרחב הציבורי בעיר לוד.
  • איסור על תושבי לוד לצאת מבתיהם או ממקום שהייתם בעיר.
  • איסור על כל אדם להיכנס לשטח העיר.

יחד עם זאת, תתאפשר יציאה למרחבים מוגנים בעת הצורך או לצורך קבלת טיפול רפואי דחוף וכן תתאפשר יציאה לצורך חיוני נוסף ובכפוף לאישור טלפוני של משטרת ישראל.

לקבלת אישור יש לפנות לאחד המספרים הבאים:

  • 08-9279201
  • 08-9279217
  • ובשפה הערבית במספר: 08-9279123.

בנוסף עומד לרשות התושבים מוקד 110, מוקד המידע של משטרת ישראל.

במשטרה הדגישו כי "כל המפר הוראה זו עובר עבירה שדינה עד שלוש שנות מאסר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

משטרת ישראל מבקשת מהציבור להערך בהתאם בשעות שנותרו טרם החלת ההגבלות ולהישמע להוראות השוטרים בשטח. "המשטרה תמשיך לעשות הכל בכדי להבטיח את ביטחונם של תושבי העיר והאזור", נמסר.

ועד שכונת רמת אשכול מסר: "דורשים מהמשטרה להכניס כוחות שיטור לתוך שכונת רמת אשכול. לאחר הפקרות של יומיים, לא נאפשר למראות הקשים לחזור עליהם ולסכן את רכושנו וחיינו. אם המשטרה לא תגן עלינו (כמו שקרה ביומיים האחרונים), ניאלץ לפעול להגנה עצמית בכל דרך העומדת לרשותנו בהתאם לחוק".

מוקדם יותר היום הודיעה המשטרה כי הוקמה מפקדה משימתית של מג"ב בעיר לוד, בפיקוד מפקד ביה"ס החילי של מג"ב, תנ"צ קובי קרני הכוללת יותר מ-500 לוחמי מג"ב, לוחמי החטיבה הטקטית של מג"ב, שוטרים, בלשים, חוקרים וגורמי אכיפה נוספים תוך הפעלת מערך מודיעיני טכנולוגי נרחב.

הכוחות יפעלו בעיר לוד החל מהערב בנחישות וביד קשה נגד הפורעים במטרה להשיב את הסדר על כנו, לתת ביטחון לתושבי העיר ולאפשר חיי שגרה לאזרחים הנורמטיביים בעיר.