אאא

אנשי ההצלה, משטרה ופיקוד העורף שפעלו בזירת האסון בבית המדרש דחסידות קרלין סטולין בגבעת זאב, נתקלו במראות קשים של החפצים והבגדים של הקורבנות והפצועים מגואלים בדם.

סגן טפסר אהוד בן עזרא ראש ענף מבצעים מחוז יו"ש סיפר: "הדיווח הראשוני היה על אירוע ככל הנראה עם ריבוי נפגעים בבית הכנסת של חסידות קרלין בגבעת זאב. הבנתי שיש אירוע מורכב, הקפצנו כוחות רבים ויצאנו לדרך.

"כשהגעתי ראיתי המון של אנשים שיוצאים החוצה בבהלה, פילסנו את הדרך פנימה הגענו לאיזור הקריסה של הטריבונה, הרבה אנשים היו מתחת להריסות חלקם יצאו בכוחות עצמם וחלקם נזקקו לסיוע שלנו ושל כוחות הרפואה. דיווחנו לאחור שמדובר באירוע רב נפגעים שידרשו כוחות רפואה רבים.

"בהמון היו ילדים רבים שניסיתי להרגיע תוך כדי הפינוי שלהם החוצה. לוחמי האש עבדו ללא הפסקה בסיוע לאנשים הרבים להחלץ מהמקום ובסיוע לכוחות הרפואה".

מפקד מחוז יו״ש טפסר שיקו בר דב:" לוחמי האש לקחו הערב חלק במאמץ פינוי מספר רב של נפגעים לקבלת טיפול מציל חיים מהריסות הטריבונה שקרסה בהיכל בית הכנסת . לצערי האירוע נגמר בצורה טרגית בה מתפללים מצאו את מותם. מכאן אבקש לשלוח תנחומים למשפחות ההרוגים".