אאא

עדיין לא ברור כיצד – אבל 2 רקטות קסאם שנורו אמש (שני, מוצאי חג השבועות) לעבר העיר שדרות הצליחו לחדור מבעד למערכת 'כיפת ברזל' והתפוצצו בשטח העיר: אחת על גן 'פעמונית' של חב"ד והשנייה בשטח מפעל באזור התעשייה של העיר.

בצה"ל בודקים האם מערכת 'כיפת ברזל' כלל לא שגרה מיירטים לעבר הרקטות – ואם מדובר בתופעה שעלולה לחזור על עצמה.

בינתיים, רבים מתושבי שדרות חוששים לצאת מהבתים, אחרי הפגיעה הקטלנית בשבוע שעבר בבניין מגורים – פגיעה שממנה נהרג הילד עידו אביגל הי"ד.

כאמור אחת הרקטות התפוצצה על גן 'פעמונית' שאותו מפעיל שליח חב"ד בשדרות הרב משה זאב פיזם, לצד 2 גני נוספים. בשדרות קהילה של כ-15 חסידי חב"ד, אך הפעילות של הסניף המקומי נרחבת מאוד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הרב פיזם, שמתגורר בשדרות בשליחות הרבי מליובאוויטש זצ"ל, כבר יותר מ-30 שנה, סיפר בשיחה עם 'כיכר השבת': "במוצאי החג, לקראת השעה 22:00, נשמעה אזעקת 'צבע אדום'".

"עוד לא הספקתי להיכנס לממ"ד ונשמע פיצוץ אדיר. הבנתי שזה קרוב מאד. יצאתי החוצה וראיתי עמוד עשן מיתמר מאזור אשכול גני חב"ד. מיהרנו להגיע למקום וראינו כי הייתה פגיעה ישירה בגן שלנו. בחסדי ה' זה קרה בזמן שאין ילדים בגן".

לדבריו: "הנזק אמנם משמעותי אך בתוך הגן מזערי כיון שמדובר במבנה חדיש וממוגן שאכן הוכיח את עצמו. אנחנו מתפללים לישועת ה' ומקווים שהממשלה לא תיכנע לדרישה להפסקת אש עד למיגור היכולת ארגוני הטרור לפגוע בנו".