אאא

קבלת התורה בסאדיגורה: בשבוע האחרון התקיים מעמד נשגב של הכנסת ספר תורה "דער הייליגער רוז'ינער'ס ספר תורה", לחצר הקודש סאדיגורה בירושלים, אשר יוכנס בהמשך להיכל 'קלויז קדישא' של הסבא קדישא מרוז'ין זיע"א, בעיר סאדיגורה שבאוקראינה, נדבת ידיד בית סאדיגורה, הנגיד הרב אברהם בנדהן ומשפחתו הנכבדה מלונדון.

המעמד החל שעות קודם לכן בכתיבת האותיות בבית האדמו"ר, לשם עלו כל העת אדמו"רים, רבנים, דיינים וראשי ישיבות, אשר כתבו אות בספר התורה, ביניהם ניתן למנות את זקן אדמו"רי רוז'ין האדמו"ר מקאפיטשניץ, האדמו"רים מרחמסטריווקא, סקולען, פינסק קרלין, שידלובצא, זוויעהל, סאווראן, בוסטון הר נוף, בוסטון ביתר, הגר"נ נוסבוים, הגר"מ ברנדסדורפר, הגר"י ליברמן, הרה"צ ר' אברהם אייגר, הגרי"י מנדלזון, הגרמ"ח געלדציילר, הגר"צ ברוורמן, הגר"צ ריבלין, הגר"ר פרידמן, הרב הלפרין בן אדמו"ר מווסלוי ועוד.

לאחר מכן יצאה התהלוכה המפוארת ברוב שירה וזמרה לכבודה של תורה, בראשות האדמו"ר ובהשתתפות החסידים הנרגשים מכל רחבי הארץ, אליהם הצטרפו גם אלפים מתושבי האיזור הרואים בחצר הקודש בהנהגת האדמו"ר, מגדלור של תורה וחסידות ומבקשים גם הם ליטול חלק בשמחה ביום חגה של סאדיגורה, כשהיא עושה את דרכה על פני רחובות בר אילן ושמואל הנביא אל עבר ביהמ"ד הגדול בקרית סאדיגורה, כשהכל מפזזין ומרקדין לכבודה של תורה.

עם היכנס ספר התורה להיכל בית המדרש פצחו מאות החסידים בריקודים סוערים בליווי התזמורת ובעלי המנגנים, כשהרבי והנלווים אליו, לצד האורחים הנכבדים ובני משפחת הנדיב, מסובבים את הבימה בשבע הקפות כנהוג, כשספר התורה נישא בזרועותיהם, תוך ריקודי שמחה.

האווירה העילאית הרקיעה שחקים, עת הגיעו רגעי השיא של המעמד הנשגב בהקפה השביעית, כשהאדמו"ר רקד לבדו במשך דקות ארוכות עם ספר התורה בידו את 'ריקוד השמות' המופלא כמנהג אבותיו, הריקוד הינו לפי אותיות שם הוי"ה, והנענועים עם ספר התורה, אלו עניינים טמירין שנהגו אדמו"רי רוז'ין-סאדיגורה על פי הקבלה והדבר עובר מדור לדור במסורת מיוחדת.

אחד החסידים מציין הודות הריקוד המופלא "זהו ריקוד רוז'ינאי נשגב וטמיר ע"פ הקבלה. לא היה חסיד שלא דמע מהתרגשות בעת ריקוד האדמו"ר. זה החזיר אותנו אחורה לריקוד המפורסם של אביו הרבי זיע"א עם ספר התורה בעת חנוכת הקלויז בסאדיגורה שבאוקראינה לפני מספר שנים. זה היה מחזה מרטיט. אלו טללי נחמה בתוך שנת האבל על רבינו העטרת ישראל זיע"א, כשאנו רואים פה את המשך שושלת הקודש בחוש".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לאחר הריקוד הנשגב הצטרפו בני משפחת המלוכה לרקידה של מצווה עם הרבי, אחיו הרה"צ ר' אליהו והבה"ח פע"ח שמעון מנחם נחום והגיסים הנכבדים הרה"צ ר' צבי אייכנשטיין, הרה"צ ר' מרדכי ברזובסקי והרה"צ ר' יוחנן שפירא.

לאחר שהוכנס הספר לארון הקודש נשא האדמו"ר מדברות קדשו כשהוא מייחד דקות ארוכות על עניין "וייחן שם ישראל כנגד ההר", הצורך באחדות בכלל ישראל, להרבות באהבת חינם ובתיקון המידות ערב קבלת התורה, בפרט לאחר האסון הנורא שאירע במירון, והמצב השורר בארץ הקודש בימים אלו.

סעודת המצווה נערכה לאחמ"כ במתכונת מצומצמת יותר, באולם שע"י בית המדרש, שם הגיעו לכבד בהשתתפותם בין היתר, האדמו"רים ממכנובקא ודושינסקיא, אשר נטלו חלק במשך דקות ארוכות ולאחמ"כ פצחו ברקידה של מצווה עם האדמו"ר. כמו"כ כיבדו בהשתתפותם בני הנה"ח הרב חיים משה פלדמן, ונכדי ה אדמו"ר עקבי אבירים זיע"א - ה"ה הרב דוד משה שארף והרב יצחק שארף בני הרה"צ רבי שלמה שארף, ונכדי חדב"נ הרה"צ שמואל זנוויל שארף, והרב דוד מרילוס חתנו של חדב"נ הרה"צ רבי פנחס שפירא.

החסידים ציינו בהתרגשות את סגירת המעגל ההיסטורית כשאיפתו של הרבי זיע"א, כאשר כתיבת ספר התורה החלה במעמד הרבי בעל ה"עטרת ישראל" זיע"א לצד בנו הרבי בקלויז קדישא שבסאדיגורה, וכעת זכו בשעה טובה לסיימו ולהכניס אותו בשמחה של מצווה לביהמ"ד של בנו בירושלים, בתוך שנת האבל על הסתלקות הרבי זיע"א.