אאא

מאז צאת השבת, בתום ההכרזה הדרמטית בשם ראש הישיבה, הפך המעמד הגדול של קהילת הגר"ש אלתר לשיחת היום בעולם התורה והחסידות. זו תהיה יריית הפתיחה לקמפיין המצ'ינג עבור המוסדות, כאשר המארגנים מצפים להשתתפות מאות רבות מאברכי הקהילה ומתומכיה הרבים הפזורים ברחבי הארץ.

אמש בתום סעודה השלישית בבית המדרש המרכזי של הקהילה ברחוב יוסף זיו בירושלים, הכריז הגבאי בשם ראש הישיבה ובהשתתפותו: "בשם רבינו שליט"א, היות ומחר בלילה יתקיים בבנייני האומה כינוס חשוב 'ליבנו בתורתו' לטובת מוסדות קהילתנו ולכבודה של תורה, הציבור מוזמן להשתתף, הקבועים וכל אלו שמרגישים שייכות. יעזור השם ויקויים בנו 'ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת".

 יריית הפתיחה לקמפיין המצ'ינג עבור המוסדות
יריית הפתיחה לקמפיין המצ'ינג עבור המוסדות
הגדלה

עם תום ההכרזה הבלתי שגרתית, ומיד לאחר תפילת מעריב, התגודדו מאות אברכים מחוץ לבית המדרש, והחלו לחלק חומרי הסברה לקראת הקמפיין הגדול. קמפיין שימשך קרוב לשבועיים, ויסתיים בשבוע הבא בימי רביעי וחמישי, אז ייחלו ההתרמות תחת יעד שיוצג באתר, והשעון של שלושים ושש שעות יחל לתקתק לאחור.

מאז הוקמה הקהילה לפני כשנתיים, הוקמו בה מוסדות רבים, ביניהם בית המדרש המרכזי, בתי מדרש ברחבי הארץ, תלמודי תורה, ישיבה גדולה, ישיבה קטנה וכוללי אברכים. אחד מעסקני הקהילה מסביר ל'כיכר השבת' כי: "מטבע הדברים, כאשר קהילה חדשה נבנית, העלויות הן עצומות לאין שיעור. אין תשתית קיימת של מבנים ושטחי ציבור, ואין גם תשתית קיימת של פרנסים, הוראות קבע וקמפיינים קבועים במעגל השנה. התחלנו הכול מאפס.".

הקמפיין פונה לקהלים הרחבים בעם ישראל אשר יביעו אהדתם ותמיכתם בראש הישיבה הגר"ש אלתר ובקהילתו. מלבד חסידיו של ראש הישיבה, המונים למעלה משבע מאות משפחות ברחבי הארץ לצד מאות רבות של משפחות בעולם, מקווים בקהילה כי יתגייסו אלפי ישראל בהמוניו לתמיכה במוסדות התורה והחסד שהוקמו ומתפתחים בימים אלו.

היעד הסופי לגיוס הכספים טרם גיבשו בקהילת הגר"ש אלתר, והם מתכוונים להתחיל הערב את איסוף היעדים ועד להעלאת הקמפיין לאוויר בשבוע הבא בו יוצג הסכום המבוקש לגיוס. תקוותם כי כל אותם יהודים שמבקשים מדי שבוע לשתות בצמא את דברי תורתו של ראש הישיבה הנאמרים בסעודה שלישית, וכן אלו המרגישים קרובים אליו או לקהילתו, באמצעות שיעורים בפלטפורמות השונות, או בהעברת שאלות בכתב או בעל פה בתורה הלכה חסידות ועצה טובה, יצטרפו למאות אברכי הקהילה ויתגייסו למאמץ הגדול לקראת הקמפיין.

"הקמפיין נקרא 'ליבנו בתורתו', משום שהוא מספר את סיפורה של הקהילה, שכולה תורה ולב. אלו היסודות עליהם הוקמה, ואלו הערכים עליהם מחנך ראש הישיבה. רבים-רבים מהציבור החרדי בארץ ובעולם מרגישים תלמידים של ראש הישיבה, חלקם הגדול אף לא פגשו אותו מעולם. די להם בכך שהם מאזינים בקביעות לשיעורי התורה הגאוניים שלו, או לומדים את תורתו המופצת במיילים ובעלונים. זו הזדמנות חד-פעמית עבורם להחזיר לו טובה, ולסייע לו בהקמת מוסדותיו הקדושים להמשך הגדלת התורה"