אאא

לאחר חודשים של חשדות כבדים, 'וול סטריט ג'ורנל', פרסם הלילה (שלישי), דו"ח רשמי של ממשלת ארצות הברית, המלמד כי נגיף הקורונה פרץ ממעבדה בווהאן שבסין - העיר שם הכל התחיל.

על פי הדו"ח של המעבדה הלאומית הממשלתית בארה"ב, יש סבירות גבוהה שהנגיף דלף במהלך ניסוי במעבדה בעיר, האפשרות הזו מצריכה חקירה מקיפה יותר.

המחקר של המעבדה בארה"ב, נערך לפני כשנה - בזמן כהונת טראמפ, וכעת הנשיא החדש ביידן הורה לבדוק, האם מדובר בתאונת מעבדה או בשל מדע אנושי עם בעל חיים. 

בסין כמו בסין, מסרבים לשתף פעולה עם מאמצי החקירה והתחקיר בוצע על פי מידע מודיעיני, מומחה אמריקני למחלות זיהומיות, קרא בתחילת החודש לסין, לשחרר תיעוד רפואי של החולים הראשונים בנגיף, כדי לסייע במחקר, עד היום, הסינים לא השיבו לחוקר, האם ישחררו את התיעוד. 

 בית החולים הזמני שהוקם בווהאן שבסין לחולי קורונה

בדיוק לפני שנה, חוקרים באוניברסיטה היוקרתית 'הרווארד' שבארה"ב, פרסמו תוצאות מחקר כי כבר בחודש אוקטובר היה גל ראשון וקטן של חולי קורונה במוקד ההתפרצות בעיר ווהאן שבסין.

על פי הדיווח ב-ABC, החוקרים זיהו כי במהלך חודש אוקטובר 2019, הייתה תנועה מוזרה סביב בתי החולים בעיר ווהאן - התנועה שהם זיהו, אמנם היא נסיבתית, אך לא הייתה אופיינית לעיר.

במחקר, בדקו גם את חיפושי 'הגוגל הסיני' (לסינים אין גוגל, הממשלה חוסמת, יש להם מנועי חיפוש אחרים), של תושבי העיר וגילו לתדהמתם מה אנשים חיפשו.

לפי הבדיקה, הייתה עליה בקרב האנשים בחיפוש אחר מה אפשר לעשות עם שלשולים חריפים ושיעול - כשהם מגיעים ביחד.

לדברי ג'ון ברונשטיין, קצין המחקר, אמנם הנתונים הללו הם נסיבתיים, אך זה מלמד כי הקורונה כבר פרצה בסין הרבה לפני מה שחשב העולם.

ככל הנראה, סבור ברונשטיין, כי באוקטובר היה גל ראשון וקל של הנגיף בקרב תושבי העיר ווהאן, אך עם הזמן זה הלך והחריף עד שהתפשט לכל העולם.