אאא

נשיא המדינה רובי ריבלין פנה היום (רביעי) לנסיך הבריטי צ'ארלס, וביקש ממנו לסייע בהעברתה של הפעוטה אלטע פיקסלר, המאושפזת באנגליה, לטיפול בישראל, כבקשת הוריה החרדים.

כזכור, המשפחה החרדית מנהלת לאחרונה מאבק, בעקבות החלטת בית המשפט באנגליה לאחרונה כי בית החולים במדינה רשאי לנתק את הפעוטה ממכשירי ההנשמה - צעד הנחשב לרצח על פי ההלכה.

 האב מתחנן למען בתו (באדיבות המצלם)

את מכתבו לנסיך, בנה של מלכת אנגליה, פתח הנשיא הישראלי כך: "הוד רוממותו. אני פונה אליך בעניין בעל חשיבות הומניטרית חמורה ודחופה: פסק דין של בית המשפט העליון שניתן לאחרונה בעניינה של אלטע פיקסלר בת השנתיים, ממנצ'סטר, נתן לרופאים אישור להפסיק את הטיפול המשאיר אותה בחיים".

"אך משאלתם של הוריה, יהודים אורתודוכסים ואזרחי ישראל, היא להביאה לישראל, הסביר ריבלין, "מאחר ואמונתם הדתית מנוגדת להפסקת הטיפול הרפואי, שעשוי להאריך את חייה, והם כבר ערכו את ההסדרים להעברתה הבטוחה להמשך טיפול כאן".

הנשיא הוסיף: "אני יודע שהוצגו בפני ממשלת הוד מלכותה העובדות, אך אני מרגיש שהנסיבות הייחודיות מצדיקות התערבות אישית גם מצדי".

"זו תהיה טרגדיה, אם לא ניתן יהיה להיענות לבקשת הוריה, באופן המכבד הן את החוק והן את אמונתם הדתית", סיים רובי ריבלין את פנייתו החריגה לנסיך הבריטי צ'ארלס.