אאא

כוחות משטרה גדולים פשטו הלילה (ראשון)  על דיר אל אסד ועצרו 11 חשודים בתקיפת שוטרים ונזק לרכוש במהלך הפרעות שהתפתחו במהלך חתונה אליה הוזעקו שוטרים בשל קולות ירי שנשמעו מהמקום.

מהמשטרה נמסר: "כוחות משטרה פשטו הלילה על הכפר ועצרו, בשלב הזה 11 חשודים במעורבות בתקיפת שוטרים וצפויים מעצרים נוספים".

כזכור, במהלך חתונה שהתקיימה בשבת בכפר דיר אל אסד, נפצעו שלושה שוטרים באורח קל, לאחר שהגיעו למקום בעקבות יריות. כח השיטור הוזנק למקום, לאחר שנשמעו יריות במתחם בו התקיימה חתונה שבמהלכה, על פי החשד, נורו יריות.

השוטרים שוחחו עם בעל השמחה בפתח המתחם, ואז החלה ההתקפה נגדם, על ידי חלק מהחוגגים ועל ידי תושבים נוספים שהגיעו מחוץ למתחם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

השוטרים ביצעו ירי הרתעה באויר, בהמשך המתפרעים פרצו לניידות המשטרה גנבו מתוכו את הציוד בעוד שאחרים הציתו 2 ניידות משטרה שחנו בסמוך. כוחות גדולים של שוטרים, הוזנקו למקום להשבת הסדר.

בהודעת המשטרה נאמר: "שוטרי משטרת ישראל פועלים בתוך ישובי החברה הערבית ומוזנקים לכל ארוע ירי, מצב בו שוטרים המגיעים לתת שירות לאזרחים ולשמור על ביטחונם, ומוצאים את עצמם מותקפים על ידי המון לא - יעבור בשתיקה. משטרת ישראל תפעל במלוא הנחישות ותוך הפעלת כל האמצעים העומדים לרשותה לאיתור ומעצר העבריינים, ולהבאתם לדין".

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, אמר בתגובה: "אירועי השבת בדיר אל-אסד קשים ביותר. אני נמצא בקשר רציף עם מפכ״ל המשטרה ושאר הגורמים ומקבל עדכונים שוטפים על הנעשה במהלך האירוע ואחריו".