אאא

ממשלת בנט-לפיד אישרה הבוקר (ראשון), באחת מהחלטותיה המעשיות הראשונות, את הצעת שרי הביטחון והאוצר, בני גנץ ואביגדור ליברמן, להקים ועדת חקירה ממלכתית לאסון שהתרחש בהילולת הרשב"י בל"ג בעומר מירון, 52 ימים מאז שאירע.

שעות לאחר אישור הקמת הוועדה, ח"כ יעקב אשר מיהדות התורה מעמיד למבחן את הקואליציה, הפעם במסגרת הוועדה המסדרת: הח"כ מיהדות התורה פנה לח"כ עידית סילמן מימינה, יו"ר הוועדה המסדרת, המשמשת כוועדת הכנסת עד כינון הוועדות הקבועות, וביקש ממנה להעלות מחר בהצעות לפטור מחובת הנחה על שולחן הכנסת גם את הצעת החוק שהגיש לפני כמה שבועות, לפיה יפוצו משפחות נפגעי האסון בהר מירון, ע"י ועדה בין-משרדית שתקבע את גובה הפיצויים. בפנייתו הדגיש אשר לסילמן כי "מדובר בהצעת חוק דחופה והכרחית, שכן תמיכה זו במשפחות תסייע להם להתמודד עם השלכות האסון הנורא". 

מכתב אשר לסילמן (דוברות)
מכתב אשר לסילמן (דוברות)
הגדלה

הצעת החוק, שזכתה למספר חתימות מרוב סיעות הכנסת ה-24, צפויה לעבור בהצבעות במליאת הכנסת, כך שח"כ יעקב אשר שואף לקדמה כבר ביום רביעי. "בכך נביא בשורה לאותן משפחות המתמודדות יום יום עם השלכות האסון הנורא", כתב אשר.

ספק אם בקשה זו של אשר אכן תתקבל ע"י סילמן, לפי שנשיאות הכנסת, ברצון מנהלי הקואליציה, החליטה להקפיא קידום הצעות חוק פרטיות כדי לייצב את ספינת הקואליציה הטרייה והרעועה.