אאא

בית משפט השלום בטבריה גזר על שלושת תוקפי בחורי הישיבה בתחנת דלק בצפון עונשי מאסר בפועל ותשלום פיצויים לנפגעים, זאת במסגרת הסדר טיעון. במסגרת ההסדר הודו הנאשמים בכתב האישום בעבירות של תקיפה וחבלה ממשית ע"י שניים או יותר, ופציעה כשהעבריין חמוש בנשק.

על שניים מהתוקפים נגזר עונש מאסר בפועל של עשרה חודשים כל אחד, ועל השלישי מאסר בפועל של שמונה חודשים. בנוסף, נגזרו עליהם מאסרים על תנאי באם יעברו עבירות אלימות וכן תשלום פיצויים של 10,000 ש"ח לנפגעים, סה"כ 30,000 ש"ח.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שייצג את הנפגעים מסר: "מדובר באירוע אלימות קשה וחמור. לצערנו התוקפים לא הואשמו מלכתחילה במניע גזעני. בנוסף לכך וחרף קשיים ראייתיים שהיו בתיק, אנו בשם נפגעי העבירה עמדנו על כך שכל הסדר טיעון יכלול מאסר משמעותי בפועל כנגד הנאשמים ופיצויים משמעותיים כבר בשלב זה".

אנו מברכים את מחלקת תביעות של משטרת טבריה שהשקיעה מאמץ בתיק ונלחמה על כך שהתוקפים לא ישוחררו לביתם ויישאו בעונש מאסר בפועל. בכוונתנו להגיש תביעה אזרחית כנגד הנאשמים, להמשיך ולפעול להגברת ההרתעה כנגד תוקפים אנטישמים על מנת שידעו כולם שלא משתלם לתקוף אדם בשל היותו יהודי", הוסיף עו"ד בלייכר.

יהודה, אחד הנפגעים בתקיפה, מסר: "התקיפה הזו היתה חמורה ומזעזעת. עצרנו למלא דלק, והם צעקו עלינו וקיללו אותנו, יצאו עלינו עם אלות ברזל. לא הפסיקו להרביץ לנו, גם משכו בפאות. בסוף הנהג גם ניסה לדרוס אותי, ברגע האחרון קפצתי הצידה. הייתי בטוח שהלך עלינו".

"מרגיע לדעת שהתוקפים ישבו בכלא, מעבר לתשלום הפיצויים. אני מקווה שהעונש הזה יגרום לאחרים לחשוב פעמיים לפני שיזדרזו להתנפל ככה על יהודים", הוסיף.

כזכור, התקיפה אירעה לפני כארבעה חודשים, בתחנת הדלק הסמוכה לישוב מגדל. באירוע הותקפו מספר חסידי ברסלב באופן קשה באמצעות אלות ע"י בני מיעוטים שקראו לעברם קריאות גזעניות ומשכו בפאותיהם. המתלוננים סיפרו כי התוקפים הכו אותם תוך קריאות "אללה וואכבר" ואף ניסו לדרוס אותם באמצעות רכבם.

המותקפים נאלצו להתפנות לבית החולים פורייה כשהם סובלים מחבלות קשות. אחד מהם סבל מפגיעה בלסת ובאף, ואף נזקק לתפרים.

לאחר התקיפה נעצרו שלושה חשודים, וכאמור כעת גזר בית משפט השלום בטבריה את עונשם, שכולל מאסרים בפועל ותשלום פיצויים.