אאא

ח"כ ישראל אייכלר נשא היום (שלישי) נאום כואב בפני חברי הכנסת במליאה על הילדה החרדית, אלטע פיקסלר, לקראת הדיון מחר בבית המשפט בבריטניה, שיכריע האם לרצוח אותה ולנתקה ממכונת ההנשמה.

"מחר אמור בית המשפט הבריטי לפסוק את דינה של הילדה אלטע פיקסלר בת השנתיים, ילדה יהודייה ישראלית", פתח אייכלר את דבריו, "בית המשפט פסק להוציאה להורג בעוון היותה מונשמת ומורדמת מיום לידתה. כל זאת בשם 'החמלה וחסד'. בית החולים ביקש מבית המשפט לחייב את ההוצאה להורג בניגוד לדעת ההורים, זעקתם ובקשתם".

הפעוטה אלטע פיקסלר (צילום: באדיבות המשפחה)
הפעוטה אלטע פיקסלר (צילום: באדיבות המשפחה)
הגדלה

אייכלר המשיך ואמר כי "ההורים ביקשו להביאה לארץ, וכאן, כפי שבדקו כל היועצים המשפטיים, היא תוכל להמשיך לחיות כפי ההלכה. נבדקה אפילו אופציה שבית החולים יקיים את צו בית המשפט הבריטי וינתק אותה, בשעה שרופאים ישראליים יחברו אותה מיד לציוד משלהם ויטיסו אותה ארצה. כך גם לזה סירב בית המשפט הבריטי בעיקשות, 'בשם החמלה'".

"כאמור, מחר יתקיים דיון אחרון", הוסיף אייכלר, "אני רוצה להודות לכל מי שפעלו בעניין. ניסו לעשות ככל שביכולתם, ועדיין לא הצליחו במבחן התוצאה. אגב, היו מקרים של מוסלמים שהתנגדו להריגה והוחזרו לארצות ערב. אבל פה חידש בית המשפט הבריטי שהיות והתינוקת רק בת שנתיים, טרם קיבלה על עצמה את הדת היהודית. שזו שערורייה תקדימית ומסוכנת בפני עצמה".

"אני קורא לכל מי שיש לו השפעה על הממשל הבריטי, שרים וח"כים, להתערב ולעצור את הרצח של התינוקת", סיים ח"כ אייכלר.