אאא

כוחות החילוץ באסון הקריסה בסרפסייד שבמיאמי איתרו במהלך השבת שני קורבנות נוספים, בכך עלה מניין ההרוגים באסון ל-24. מספר הנעדרים בקריסה עומד על 124. 

כוחות החילוץ וההצלה בזירה מעריכים כי אין עוד ניצולים בין ההריסות ובימים הקרובים הם צפויים להשתמש בכלים כבדים בכדי לפנות את הריסות המבנה ולהגיע אל הנעדרים.

בתוך כך, ראש מחוז מיאמי-דייד הורה היום על הריסת הקומפלקס כולו שבו קרס חלק מבניין.

 אסון הקריסה: הקונסול במיאמי בריאיון ישיר

כזכור, נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, הגיע ביום חמישי לביקור בעיירה סרפסייד שבדרום מיאמי, סמוך לזירת הבניין שקרס לפני כשבוע, ונפגש עם בני משפחות הנעדרים וההרוגים.

קודם לכן נפגש ביידן עם המושל הרפובליקאי רון דה סנטיס, והודיע שהממשל הפדרלי יכסה את הוצאות החילוץ ויספק את כל מה שנדרש למחלצים. "זה עניין של חיים ומוות", אמר ביידן, "אנחנו לא הולכים לשום מקום".

סגן נ', מי שמפקד על צוות במשלחת הישראלית לאסון אמר השבוע כי "בשגרה, אני מפקד על צוות מיוחד שבונה מודלים תלת-מימדיים לצורך ביצוע פעילויות מבצעיות של צה"ל". אמר "בימיםהאחרונים, אנשי הצוות משתמשים ביכולות טכנולוגיות מתקדמות על מנת לסייע למשלחת פיקוד העורף במיאמי.

"ניתחנו את הבניין שקרס ובנינו מודל תלת מימדי שלו, שיאפשר לאנשי פיקוד העורף, לסייע בחילוץ ולהתמצא בין ההריסות בצורה מהירה ואפקטיבית יותר. אנחנו מודים על הזכות וגאים לקחת חלק במאמץ הומניטרי חשוב כל כך".