אאא

ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) תקף הערב (שני), בנאום במליאת הכנסת, את דבריו של שר האוצר, אביגדור ליברמן, שהתבטא כי ייקח כסף מהאברים ל'חדשנות'.

לדברי אייכלר: "שר האוצר נשאל מאיפה הוא יביא תוספת של חמישה עשר מיליארד שקלים. הוא השיב: 'ניקח מאברכים ונשקיע בחדשנות'. אם הוא היה לומד הוא היה יודע שכל יום יהיו בעיניך כחדשים. אבל הוא לא למד וגדולה שנאה של עמי הארץ וכו'".

"הוא גם לא יודע שרק בזכות לומדי התורה אנחנו יכולים לענות על הטענות על 'פלסטין הכבושה'", הוסיף הח"כ מ'יהדות התורה': "אבל הפשע מבחינה "הומאנית" זו הפגיעה באימהות שמגדלות משפחות ברוכות ילדים במסירות נפש, לשלול מהם את ההנחה במעונות הילדים בגלל שאחד ההורים לא עובד".

אייכלר הזכיר: "הייתה פה פעם חברת כנסת שניסתה לעשות את זה, והיום היא עומדת למשפט. היא רצתה למצות את כושר ההשתכרות ולדרוש ששני ההורים יעבדו. הם כנראה למדו את זה מרוסיה. ברוסיה בזמן המהפכה הקומוניסטית רצו לצמצם את האוכלוסייה, ודרשו ששני ההורים ייצאו לעבוד".

"אבל אין מה לחשוש, הבהיר אייכלר: ".פרעה אמר "פן ירבה" והקדוש ברוך הוא אמר "כן ירבה". אני רק שואל את אזרחי ישראל: באיזו מדינה בעולם שר אוצר היה יכול לומר שהיהודים אינם יצרנים וניקח מהם כדי לא להעלות מיסים? באנגליה, בצרפת, באמריקה, אפילו בברית המועצות או בסין, אם מישהו היה אומר את זה נגד היהודים הוא היה חייב להתפטר באותו יום בעוון גזענות ואנטישמיות".

אייכלר סיים את נאומו: "כל שרי הממשלה שותפים למלחמה של שר האוצר נגד אלוקי ישראל ונגד לומדי התורה. 'באלוקים נעשה חיל והוא יבוס צרנו'".