אאא

לאור חילולי השבת המתרבים בתקופה האחרונה בעיר פתח תקווה, ובפרט במרכז העיר, שם נפתחות בזה אחר זה חנויות רבות תוך חילול השבת הקדושה, מתארגנת כעת הפגנת מחאה גדולה.

ביום חמישי הקרוב, בשעה 18:15, תתקיים הפגנת מחאה ברחוב מונטיפיורי במרכז העיר, כאשר רוב רבני העיר, מכל העדות והחוגים, קוראים לציבור ולצאת ולמחות על כבודה של השבת.

במודעה שהתפרסמה בחוצות העיר, נכתב: "בעקבות מצב חילולי השבת שהחמירו מאוד לאחרונה בעירנו פתח תקווה, קוראים אנו לכל בני עירנו להשתתף בהפגנה שתערך ביום חמישי, ו' לחודש מנחם אב תשפ"א, בשעה 6:15 אחה"צ ברחוב מונטיפיורי".

על המודעה חתומים הגאון רבי יגאל רוזן, הגאון רבי מרדכי רבינוביץ, הגאון רבי אברהם חפוטא, הגאון רבי בן ציון קוק, הגאון רבי שלמה גוטפריד, הגאון רבי דוד סלומון, הגאון רבי בן ציון רוזנברג, הגאון רבי ישראל גרינברגר, הגאון רבי אהרון פאלאק, הגאון רבי אליהו משה ארנטרוי, הגאון רבי דניאל קטנוב, הגאון רבי פישל מוטצען, הגאון רבי מאיר אלול, הגאון רבי יונתן אדואר, הגאון רבי צבי לאו.

אחד העסקנים המארגנים את ההפגנה אומר ל'כיכר השבת' כי "אנחנו רואים התגייסות כללית של כל הרבנים, גם כאלו המזוהים עם מפלגה שחברה בקואליציה העירונית, בקריאה לצאת ולהפגין וזה מלמד שהמצב של חילולי השבת, בפרט בתקופה האחרונה, נפרץ מאוד עד שהגיעו מים עד נפש".

במודעה מציינים כי "מפאת קוצר הזמן ישנם רבנים נוספים שלא אסתייא מילתא לצרפם", כאשר הכוונה היא ככל הנראה לרבנים, בעיקר מהשכונה החרדית גני הדר, שטרם צירפו את חתימתם למחאה על חילולי השבת, שחוצה עדות ומגזרים.