אאא

בנט מבדיל בין דם לדם: מפלגת ימינה, המונהגת על ידי ראש הממשלה נפתלי בנט, מקדמת מהלך שיחריג את אברכי הציונות הדתית מגזירתו האכזרית של שר האוצר אביגדור ליברמן, לפגוע באברכים לומדי התורה עם ביטול הסבסוד למעונות היום.

ע"פ הדיווח של מיכאל שמש ב'כאן חדשות', בימינה לא רוצים להעמיק את הקרע נגד הציבור ממנה היא באה, הציונות הדתית, לפי שיש בה בחורים הנשארים בישיבה הגבוהה לאחר החתונה, בממדים פחותים מבני החברה החרדית כמובן.

לכן במפלגה יוזמים הוספת קריטריון לפיו מי ששירת בצה"ל יהיה זכאי לסבסוד מעונות היום על אף שאינו עובד אלא עוסק בתורה. המטרה היא להחריג את בני הציונות הדתית ולהשאיר את הפגיעה במלוא עוזה נגד אברכי הכולל של החברה החרדית, בלבד.

 גזירת ליברמן - לחרדים בלבד ('כאן חדשות')

כידוע, ביטול הסבסוד, שאמור להיכנס לתוקף תוך כחודשיים, עשוי לפגוע באלפי שקלים עבור כל משפחה, מעוטת יכולת ממילא.

יש לציין כי ספק רב אם סעיף זה יעבור את מבחן בג"ץ הדורש שוויון חוקתי.  

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני, הגיב ליוזמה ואמר כי "'יצא המרצע מן השק' אברכים מהציונות הדתית ימשיכו להיות מסובסדים במעונות היום, ואברכים מהציבור החרדי לא יסובסדו.

"ליברמן, בנט ושותפיהם מתכוונים לשנאת חרדים ולא לשום דבר אחר. זה לא נכון בבסיס, זה לא נכון ציבורית, זה לא נכון מוסרית וזה לא נכון משפטית".

ח"כ יעקב ליצמן אמר בתגובה כי "הולך ונשלם מהלך ההחרמה והשיסוי של בנט-ליברמן-לפיד, נגד החרדים בישראל.

"זוהי ממשלת זדון רפורמית שהחליטה לאמץ את מדיניות איווט האיום במלואה, כדי לדכא ולמוטט את ציבור האברכים לומדי התורה - עילית הציבור החרדי. בגסות רוח וביד פוגענית, מבדלים רודפי הדת והיהדות, את האברכים החרדים לעומת הדתיים, כדי ליצור פילוג ושנאה בישראל. הנציגות החרדית והדתית תמשיך במאבק משותף, כדי להעביר את ממשלת הרשע מארצנו".

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ', אמר בתגובה: "‏ערב תשעה באב, בנט ושקד מנסים לזרוע עוד פירוד ומחלוקת. הפעם בין הציונות הדתית לציבור החרדי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"לא תצליחו. דמו של ילד עם כיפה סרוגה אינו סמוק מדמו של ילד עם כיפה שחורה. אנחנו נשאר מאוחדים מול מי שמעדיפים להכנע לתומכי טרור ובמקביל להשפיל את לומדי התורה".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר אמר בתגובה כי "נפתלי בנט מבקש לסכסך בינינו!!!!  אנחנו אנשי הציונות הדתית צריכים לסרב לטובת ההנאה הזאת: לא נסכים שעל גב האחים החרדים שלנו נקבל הטבות. לא נסכים לאפליה על בסיס סוג הכיפה. זו ממשלת שנאה וכולנו צריכים להיות מאוחדים במלחמה בה".

גם ב'איגוד ישיבות ההסדר' הביעו התנגדות ליוזמה ואמרו כי "כפי שהודגש במכתבנו לראש הממשלה, אנו דורשים לבטל את הפגיעה הקשה באברכים ובכל עולם התורה על כל סוגיו, ללא הבדל מגזרים או צבעי כיפה".

בתחילת השבוע שיגרו ראשי איגודי הישיבות הציוניות מכתב שבו הם דורשים לבטל את החלטת השר ליברמן בנושא המעונות. בין היתר נכתב: "אנו קוראים לך כראש הממשלה של מדינת ישראל להוביל מדיניות אחראית וממלכתית של כיבוד המגזרים השונים, כבוד ומחויבות ל מסורת בת אלפי שנים של ערך לימוד התורה, לאחדות החברה הישראלית ולעולם התורה. אנו פונים אליך בבקשה כי תבטל הנחיה רעה זו ותפעל לאיזון גורמים הפועלים בממשלה באופן לא אחראי".