אאא

לפני שעה קלה (ראשון), התקבל דיווח על ילדה קטנה בת 4, ממשפחה חרדית שטבעה בבריכה פרטית בישוב מנות במועצה אזורית מעלה יוסף שבגליל המערבי.

כוחות ההצלה והחירום, יחד עם חובשים ופראמדיקים של מד"א, העניקו במקום סיוע ראשוני, שכלל טיפול רפואי וביצוע החייאה על הילדה. כאשר חזר הדופק, פינו את הילדה לבית החולים, כשהיא במצב קריטי.

נאור כהן חובש איחוד הצלה סיפר: "הילדה נמשתה מהמים ללא הכרה. ביצענו בה פעולות החייאה בסמוך לשפת הבריכה. כשחזר דופק היא פונתה במצב קשה למרכז הרפואי לגליל בנהריה. עקב אופי האירוע פעלו במקום גם צוותי חוס"ן - היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה".

פראמדיק מד"א הדי אלט וחובש רפואת חירום במד"א דור וקנין סיפרו: "הפעוטה שכבה  בסמוך לשפת הבריכה כשהיא מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה. הענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים שכלל הנשמות, עיסויים ומתן תרופות ולאחר דקות מאומצות של פעולות החייאה מתקדמות ליבה שב לפעום ומצבה התייצב מעט. הכנסנו אותה לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותה להמשך טיפול בבית החולים כשמצבה קריטי והיא מונשמת."

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

יצוין, כי זה המקרה השני היום - מוקדם יותר היום, נפטר משה ג'אן, פעוט חרדי, בגיל שנתיים מהעיר חדרה, לאחר שהיה יחד עם משפחתו בחוף הים בחדרה וטבע למוות.

חובשים ופרמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה שחשו לזירה ביצעו בו פעולות החייאה. הפעוט הובהל לבית הרפואה הלל יפה במצב קריטי, אולם למגינת לב בני משפחתו הוא נפטר.

הפעוט נקרא על שם סביו משה ג'אן. אביו, הרב יוסף חיים, הוא אברך תושב חדרה.

שלמה סקיטל חובש איחוד הצלה סיפר: "כשהגעתי למקום הבחנתי במציל ושוטר שהם מבצעים פעולות החייאה בפעוט שנמשה על ידי המציל מהים. יחד עם חובשים נוספים מאיחוד הצלה המשכנו בפעולות החייאה וכאשר הגיעה ניידת טיפול נמרץ למקום היא פינתה את הפעוט תוך כדי החייאה לבית החולים כאשר מצבן מוגדר אנוש".