אאא

ראש הממשלה, נפתלי בנט, התייחס הבוקר (ראשון) להשחתת בית הכנסת בעיר בני ברק ואמר כי מדובר במעשה חמור של שנאה והסתה.

לדבריו: "השחתת בית הכנסת בבני ברק היא מעשה חמור של שנאה והסתה. ביזוי קודשי ישראל, ובתוך כך השימוש הנפשע בתמונתה של הנערה שירה בנקי ז"ל שנרצחה, הוא מעשה של של נבזות ורשעות".

לדבריו: "לא נעבור על כך בשתיקה. המשטרה תמצה את הדין עם הפושעים, ואנו נבוא עמם חשבון. לקראת חודש אלול עם ישראל צריך להתאחד ולגלות אהבת חינם איש לרעהו".

מוקדם יותר אמר השר לביטחון פנים, עומר בר לב, כי: "הוונדליסטים שהשחיתו הלילה את בית הכנסת בבני ברק בצלבי קרס ועוד העזו לטמא את זכרה של שירה בנקי ז״ל, ילדה שהייתה כולה אור, יופי ואהבת האחר - אנחנו נשים עליכם את הידיים ואתם תשלמו על כך. תתביישו".

כזכור, צלבי קרס רוססו בליל שבת על מבנה בית כנסת "ישראל הצעיר" בעיר בני ברק. מתפללי בית הכנסת, אשר נמצא ברחוב הרב קוק, הגיעו לתפילת שחרית ונחרדו לגלות את צלבי הקרס מרוססים על דלתות בית הכנסת.

צילומים: ליכוד בני ברק
צילומים: ליכוד בני ברק
הגדלה

בנוסף, הושלכו בכניסה לבית הכנסת תמונותיה של שירה בנקי ז"ל, שנרצחה במצעד בירושלים לפני מספר שנים, ופריטים מבזים נוספים. המשטרה פתחה בחקירה, וחוקרי המשטרה אספו הערב ממצאים בזירה, פורנזיים ותיעודיים.

קהילת "ישראל הצעיר" בבני ברק היא קהילה ותיקה המרכיבה דתיים לאומיים וחרדים כאחד, ובראשה עומד סא"ל במילואים הרב אשר לנדא.

יעקב וידר, יו"ר סיעת הליכוד בעיריית בני ברק, הגיב: "אנחנו רואים בחומרה רבה את האירוע! ריסוס של צלבי קרס על בית כנסת הציוני בעיר מזכיר ימים אפלים מאוד בהיסטוריה של העם היהודי ואסור בשום אופן לעבור לסדר היום במקרה כזה. אני מצפה ממשטרת ישראל לטיפול מהיר ונחוש כדי שהאחראים לאירוע יתפסו במהרה ויטופלו במלוא חומרת הדין".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

שר החוץ יאיר לפיד התייחס לתקרית הקשה, וקרא למצוא את מבצעי המעשה. "‏קורא למשטרה לחקור במהירות ולמצוא את מי שצייר צלבי קרס בבתי כנסת בבני ברק", כתב לפיד. "עם מי שעשה את המעשה הנורא הזה צריך למצות את כל חומרת הדין".

ח"כ ישראל אייכלר אמר: "הלב היהודי כואב ודאוב מול המראות והתמונות בבית הכנסת בבני ברק שחולל על ידי פורעים אנטישמיים. אך אי אפשר שלא לחשוב מהיכן נובעת אותה שנאה תהומית. רק לפני שבוע בשבת השתולל פורע בחיפה עם סכין קצבים ואיים על חרדים וריח השריפה עולה בכל ריכוזי שונאי החרדים".

לדבריו: "אין ספק שההסתה של הפוליטיקאים והתקשורת נגד המגזר החרדי מחלחלת לשכבות עמוקות בנפש המתבוללים, ומתפרצת לעיתים קרובות בדרכים חשוכות שמזכירות ימים אפלים. כאשר מסיתים ציבורים שלמים כביכול החרדים אשמים בקורונה, במצוקת המצב הכלכלי ובמה לא, לא פלא שהמוסתים דעתם נטרפת עליהם, והם מביעים את שנאתם בחולניות".

"על העם היהודי להזדעק נגד המקרה המצער בבני ברק, ולא פחות מכך נגד המסיתים בפוליטיקה ובתקשורת", הוסיף.