אאא

ראש הממשלה נפתלי בנט שוחח הערב (ראשון) עם מנכ"לי קופות החולים מכבי, לאומית, מאוחדת וכללית, ביחד עם שר הבריאות ניצן הורוביץ.

המנכ"לים עדכנו על דרישה מוגברת בכל רחבי הארץ לקבלת החיסון השלישי, עד למצב של קריסת הקווים בחלק ממוקדי השירות.

בנט קרא לכלל הציבור לצאת ולהתחסן, והוסיף בשיחה עם המנכ"לים כי "המצב טוב אבל צריך להגביר את הקצב. צריכים שהקצב היומי יהיה פי 5 ממה שעכשיו".

"אזרחי ישראל חייבים לצאת להתחסן. החיסון פשוט עובד ומציל חיים. היעד שלנו הוא לחסן את כולם עד סוף החודש. זה שאפתני, אבל אפשרי".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בתוך כך, שר הביטחון בני גנץ ערך היום חיתוך מצב בנושא סיוע מערכת הביטחון בקורונה, בדגש על מאמצי הגדלת שיעור המתחסנים, בהשתתפות הממונה על ההתגוננות במערכת הביטחון תא"ל (במיל') משה אדרי ומפקד פיקוד העורף, אלוף אורי גורדין.

במסגרת הדיון, אישר שר הביטחון לקדם את תוכנית "חוסן לאזרח" בשיתוף עם משרד הפנים. התוכנית תכלול סיוע בהסברה, בשינוע ובארגון, לרשויות עם אחוז מתחסנים נמוך בכלל, ובקרב בני 12-18 בפרט. הנושא מובל ומקודם על ידי הממונה על ההתגוננות במשרד הביטחון, וההיערכות תוצג בימים הקרובים לאחר שיח עם הרשויות הרלבנטיות.

מפקד פקע"ר, אלוף אורי גורדין, עדכן כי עד כה גויסו בהמשך להנחיית שר הביטחון מסוף השבוע 150 חובשים, והמאמצים יימשכו בכדי לתגבר את מערך החיסונים במאות מחסנים נוספים, בהתאם לצורכי משרד הבריאות. עוד עדכן מפקד פקע"ר, על גיוס וחיזוק יחידת אלה ומערך החקירות האפדימיולוגיות עם העלייה בכמות החולים.