אאא

ברוך דיין האמת: מבורו פארק מגיעה הבשורה על פטירת הרב עהרנרייך, המנהל הרוחני המיתולוגי של בית יעקב המקומי.

לאחר ששימש במשך 66 שנים רצופות (!), עד ליומו האחרון, כמנהל בית הספר החרדי 'בית יעקב בורו פארק', שבו התחנכו במשך השנים, על פי ההערכות, רבבות תלמידות מברוקלין וגם מיישובי הסביבה - נפטר אמש (שלישי) הרב אשר לעמל עהרנרייך, והוא בגיל 93.

המנוח נולד בשנת 1928 בעיר ברזנה שבסלובקיה, כאשר בגיל 16 היגרה משפחתו לארצות הברית. הוא התחנך בישיבות 'תורה ודעת' ו'בית מדרש עליון'. 

כאשר סיים את חוק לימודיו בישיבה והתחתן, תכנן לשמש כמגיד שיעור בישיבה אך לבסוף קיבל על עצמו את משרת הניהול של 'בית יעקב' בבורו פארק, אז בית ספר קטן. מאז התחנכו שם כשלושה דורות של מיטב בנות בורו פארק והסביבה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כאשר תלמידות נישאו הן שלחו את בנותיהן ל'בית יעקב בורו פארק', וכך נעשה גם עם הנכדות. לאורך השנים, עם הניסיונות המשתנים, ניהל הרב עהרנרייך ביד רמה את בית הספר.

המנהל הגשמי של בית הספר, רבי נחמן בלסבלג, ספד לחברו בשיחה עם אתר החדשות החרדי המקומי 'בורו פארק 24': "לפני מספר שנים קיימנו אירוע לבוגרות בית הספר, שנערך בלייקווד. התורים למפגש עם הרב עהרנרייך היו ארוכים, כאילו הוא היה אדמו"ר... והוא זכר כל תלמידה בשמה".

הלוויתו תתקיים היום (רביעי) בשעה 11.30 (שעון ניו יורק), ותצא ממבנה 'בית יעקב בורו פארק' שברחוב ה-46 שבו השקיע את חייו, אל עבר בית העלמין.