אאא

יהודה אבידן, מי ששימש כפרויקטור קורונה למגזר החרדי בממשלה הקודמת, התארח לריאיון באולפן 'כיכר השבת' ועלה להתקפה חריפה נגד התנהלות הממשלה בראשות נפתלי בנט, שלדבריו לא אכפת לה שחרדים ימותו מקורונה. צפו בריאיון המלא.

קטע מהריאיון

לדבריו: "לא רק שאין מתווה, אלא אין גם הידברות למרות ניסיונות להידברות. היו ניסיונות של ראשי ערים ושל נציגים נוספים ואין מענה, אין התייחסות, ואין שום אכפתיות, כלומר בגלל שאתם לא בקואליציה, אין לנו בעיה שתהיו חולים, אבל ברגע שתתחיל התפרצות כולם יצאו נגדנו".

"הנה אני אומר לך", טוען אבידן: "המדינה לא אכפת לה מהבריאות שלנו, וזה מוכח שהמדינה לא אכפת לה שחרדים ימותו, משום שאם היה אכפת לה היא לא הייתה מתנהגת כפי שהיא מתנהגת היום, ואם לא אכפת לה אנחנו ניקח את העסק לידיים ונשמור בעצמנו.

יהודה אבידן בריאיון לישי כהן
יהודה אבידן בריאיון לישי כהן
הגדלה

"הציבור מבין את זה לא רק מההחלטות של הקורונה, אלא מההחלטות של המעונות, ומההחלטות שהתקבלו בענייני כשרות, קבורה והגיור, ולכן המגזר הדתי והחרדי מבינים היום יותר מתמיד שאם אין אני לי - מי לי, וההנחיות של משרד הבריאות לא מעניינות אותנו. יש לנו את הרבנים שלנו ואנחנו נדאג איך להישמר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לדבריו: "אותי לא מעניין שמשרד הבריאות מגביל את התפילה נניח לעשרים איש. אנחנו נגביל ל-25 עם מסיכות, משום שמשרד הבריאות היום איננו משרד הבריאות של החרדים, וזה מוכח".

יהיה מי שיגיד שיהודה אבידן של לפני שנה היה קורא לכולנו לצאת מבתי הכנסת, משום שאז היית בקואליציה?

"אם היו מדברים איתנו מתחילת הדרך ופועלים למציאת מתווה לתלמודי התורה, ואז באים להטיל הגבלות על בתי הכנסת, הייתי אומר שיש כאן אולי דאגה לציבור הדתי והחרדי, אבל כשמשרד הבריאות לא מתעניין בכלל בציבור החרדי, אני חושב שלא צריך להמתין, אלא לפעול בצורה עצמאית כדי לשמור על החיים שלנו".