אאא

יומיים אחרי ההשתלטות על שריפת הענק בהרי ירושלים, שכילתה עשרות אלפי דונמים באש והסבה נזק עצום, השב"כ מצטרף לצוות שחוקר את נסיבות התפרצותה.

במסגרת החקירה נבדקת אפשרות בין היתר שההצתה בוצעה על רקע לאומני. כמו כן נעשה ניסיון לאפשר איכון מכשירי סלולרי של אלו ששהו בזירה בעת התפרצותה.

נכון להיום (חמישי) אין חשודים בהצתה. גורמים במשטרת ישראל, המובילה את החקירה, סיירו היום בשטח השריפה יחד עם חוקרי שריפות וביצעו פעולות חקירה.

גם אתמול סיירו חוקרים בשטח הבערה, ניסו לאתר ממצאים בשטח ואספו את כל מצלמות האבטחה מהאזור, בעיקר באזור היישוב בית מאיר שם החלה השריפה, כדי להגיע לקצה חוט.

כזכור, במהלך שריפת הענק, שפרצה בשעת צהרים של יום ראשון ונמשכה עד יום שלישי, במשך כ-52 שעות, עלו באש כ-25,000 דונם - 1,000 דונם יותר מאסון הכרמל. כוחות הכיבוי פעלו בשבעה מוקדים עיקריים של בעירה, בפיקוד מפקדי מחוזות.

  (צילום: לה' רועי לא אחסר...)

בלחימה הגדולה באש השתתפו 204 צוותי כיבוי, 20 מטוסי כיבוי, ו-1,500 לוחמי אש. 10 יישובים פונו מיושביהם: צובה, גבעת יערים, שואבה, רמת רזיאל, איתנים, בית מאיר, שורש, עין ראפה, עין כרם ועין נקובה. כמו כן פונה בית ספר ובית חולים. טייסת הכיבוי האווירית הטילה 190 אלף ליטר מעכב, 516 אלף ליטר קצף וזאת ב-451 גיחות ו-238 שעות טיסה.

בית החולים באיתנים, שפונה מיושביו, חזר היום לפעילות.