אאא

מטוסי קרב של צה"ל  תקפו הלילה (שלישי) אתר לייצור אמצעי לחימה של ארגון הטרור חמאס בחאן-יונס, פיר מנהרת טרור בג'באליה, וכן עמדת שיגור רקטות תת-קרקעית של הארגון הנמצאת בלב אוכלוסייה אזרחית בשג'אעיה, בסמוך לבית ספר.

במהלך התקיפות זוהה ירי מקלעים לשטח ישראל. מטוסי קרב של צה"ל תקפו בתגובה פיר מנהרת טרור של ארגון החמאס בחאן-יונס.

בצה"ל הדגישו כי: "התקיפה בוצעה בתגובה להפרחת בלוני התבערה לעבר שטח ישראל מוקדם יותר היום, אשר הוכיחה פעם נוספת כי ארגון הטרור חמאס ממשיך להוביל ולדרדר את רצועת עזה למדיניות טרור.

"צה"ל ימשיך ויגיב בתקיפות כנגד ניסיונות הטרור ורואה בארגון הטרור חמאס כאחראי לכל הנעשה בשטח הרצועה".

כזכור, 9 שריפות שפרצו אתמול באזור דרום הארץ שויכו על ידי כוחות הכיבוי לבלוני תבערה, זאת בניגוד להערכות שתהיה רגיעה מסוימת לאחר כניסת הכסף הקטארי לעזה. 

ראש מועצת אשכול, גדי ירקוני אמר בתגובה לשריפות כי "התעוזה של ארגוני הטרור לחדש את טרור הבלונים ולשרוף את שדותינו חייבת להיגדע עוד היום" הזהיר. "אם לא תיעצר היום, נמצא עצמנו עוד קיץ מכבים שריפות ובוכים על היבולים שעלו באש.

"מה שמתחיל בהכלת בלוני תבערה, ממשיך בירי רקטות ובירי על חיילי צה"ל. אני מצפה מהממשלה לפעול במידית כדי להעביר מסר חד וברור לארגוני הטרור שלא כדאי להם להמשיך בטרור הנפשע".

כמו כן, לאחר שבשבת האחרונה הפלגים בעזה הגיעו לצעוד על קו הגבול עם ישראל, ופצעו את לוחם מג"ב בראל שמואלי, הודיעו הפלגים בעזה כי ביום רביעי יקיימו צעדה דומה על הגבול.

ה'צעדה' ככל הנראה תתקיים מזרחית לחאן יונס, סמוך לגבול ישראל ולקיבוץ ניר עוז. מארגני אותה צעדה, טוענים כי היא באה על רקע "התנגדות למצור הישראלי ולעיכוב בשיקום רצועת עזה". המארגנים מנסים להביא את מי שגר בסמוך לאיזור לצאת להתפרעויות בעוד יומיים, וכבר עכשיו עובדים גורמים מטעמם בכדי להלהיט את הרוחות.