אאא

החמרה במצבו של לוחם מג"ב בראל חדריה שמואלי, שנפגע לפני כשבוע במהלך פעילות מבצעית בצפון רצועת עזה. בראל, בן 21 תושב באר יעקב, מאושפז בסורוקה ונאבק על חייו.

בימים האחרונים העתירו אלפים בישראל ובעולם תפילות לרפואתו. מחוץ למרכז הרפואי שבו מתאשפז אף נערכו מעמדי סליחות המוניים. תלמידים בחדרים עצרו את לימודיהם וקראו פרקי תהלים לזכותו ולהחלמתו הנסית. היום, כאמור, חלה החמרה במצבו, ומשפחתו מבקשת מהציבור להוסיף בתפילות לרפואתו.

שמו לתפילה בראל אחיה בן ניצה.

 תיעוד מרגש: האבא, יוסי שמואלי, מניח תפילין בסורוקה לזכות בנו

 הלוחם בראל התגייס למשמר הגבול וביצע את הכשרת הלוחמים במחזור מרץ 2019, לאחר הכשרת הלוחמים יצא לקורס מסתערבים במג"ב ולאחר מכן שובץ ביחידת המסתערבים (ימ"ס) של מג"ב דרום.  במהלך שירותו ביחידה, ציינו בדוברות מג"ב, ביצע בראל קורס צלפים ושימש כצלף בימ"ס. "הלוחם היה שותף בעשרות פעילויות לסיכול טרור ולחימה בפשיעה החמורה בגזרה הדרומית".

כאמור, במהלך השבת שעברה, בפעילות נוספת של הלוחם בגדר בצפון רצועת עזה, נתקל הכוח בירי משטח הרצועה, ירי שגרם לפציעתו של בראל באורח אנוש. בראל פונה למרכז הרפואי סורוקה, משם נמסר כי הוא התקבל לחדר הטראומה במלר"ד סורוקה, עבר ניתוח ומאושפז ביחידה לטיפול נמרץ כללי.