אאא

חייו של איתן בירן בן ה-6 התהפכו באחת, עם הטרגדיה הנוראה של התרסקות הרכבל באחד ההרים בצפון איטליה. כל משפחתו - אביו, אמו ואחיו הקטן - נספו, והוא אושפז במצב אנוש.

לאחר ניתוחים רבים ומאבק ממושך על חייו, ניצל איתן ושוחרר מבית החולים, ואז החל המאבק בין משפחות אביו ואמו, באשר לשאלה מי תיקח עליו את האחריות לשארית חייו, לאחר שנותר בודד בעולם.

מכיוון שהילד גדל באיטליה, בשל עבודת אביו כאיש ביטחון בשגרירות ישראל ברומא, הוחלט להשאירו אצל דודתו, אחות אביו, המתגוררת שם - עד שאתמול, סבו, אב אמו, שמוליק פלג, שלכאורה בא לבקרו, לקח אותו ועלה איתו על טיסה במטוס פרטי לישראל. כעת הילד הקטן נמצא בידי דודתו, אחות אמו.

 זירת האסון באיטליה (צילום: Eva Fernández)

הסיפור הטראגי הזה נמשך, ובמשפחת האב מתלבטים איך לנהוג והאם לערב עורכי דין ולהתכונן למאבק משפטי על המשמורת. בריאיון שהעניקה דודתו הערב ל'כאן חדשות' טענה בתוקף כי היא צריכה להישאר האפוטרופוסית שלו, לאחר שאמש הגישה תלונה במשטרה על חטיפה, נגד סבו: "אני לא אמא שלו אבל הבית שלו כאן".

ב'חדשות 12' פורסם הערב, כי ישנה חוות דעת משפטית, שישראל אימצה, לפיה היא חייבת להחזיר ילד חטוף להיכן שהיה קודם שנחטף, ולפי החוות דעת, לישראל לא יישאר הרבה ברירות והיא תהיה חייבת להחזיר את איתן לדודתו.

מטעם משפחת פלג, משפחת אמו של איתן, נמסר: "הבאתו לישראל נעשתה באופן המגשים את צוואת הוריו. הוא לא נחטף, אלא נמצא בחיק המשפחה, עטוף באהבה ובחום".