אאא

שעה קלה לפני מעצרם של שני המחבלים האחרונים שנמלטו מכלא 'גלבוע' בערב ראש השנה, ביצע צה"ל תרגיל הונאה שנועד להסית את תשומת הלב ממבצע המעצרים.

לפי הדיווח של יואב זיתון ב-ynet, על המבצע ללכידת המחבלים בפיקוד המרכז פיקד תת-אלוף יניב אלאלוף, מפקד אוגדת יהודה ושומרון ובחפ"ק אלוף-משנה אריק מויאל, מפקד חטיבת 'מנשה'.

תת-אלוף אללוף הורה, כך לפי הדיווח, על ביצוע תרגיל הונאה, מסגרתו, בסביבות השעה 01:00 בלילה, נכנסו כוחות גדולים וגלויים למחנה הפליטים ג'נין, אזור שנחשב למוקד אלים ומסוכן, רווי במחבלים חמושים.

המטרה היתה לדמות פעולה שגרתית שתמקד את תשומת הלב של המחבלים בכוחות הללו, וכך תאפשר את קיומו של המבצע החשאי לתפיסת המחבלים שהסתתרו במבנה במזרח העיר.

 כניסת הכוחות לג'נין (תיעוד פלסטיני)

כניסת הכוחות הגדולה תועדה על-ידי הפלסטינים והופצה על-ידם ברשתות, בעוד במקביל נכנס צוות קטן וחשאי של לוחמי ימ"מ וכוחות מיוחדים של השב"כ ובחיפוי לוחמי סיירת חרוב של צה"ל, לאזור בו שהו המחבלים, כיתרו את הבית ועצרו את שני המחבלים ושני סייענים - ללא כל התנגדות וכשאינם חמושים.

הכוחות הופתעו מכך שהמחבלים כלל לא התנגדו בעת ביצוע המעצר ונערכו מבעוד מועד לכך שעלולה להיפתח לעברם אש מהמחבלים, אך בסופו של דבר, כאמור, המחבלים הסגירו את עצמם ללא כל התנגדות.

בהודעה מטעם השב"כ נאמר כי "המעצר בוצע בעקבות מודיעין מדוייק שהתקבל משב"כ והצביע על המבנה בהם הסתתרו השניים בג'נין".

יצוין עוד כי יחידה מיוחדת מאגף המודיעין, לקחה חלק במבצע והפעילה אמצעים טכנולוגיים שסייעו באיתור מיקומם של המחבלים.