אאא

נציגי ש"ס ויהדות התורה החליטו לנהוג עם שר הדתות, מתן כהנא מימינה, כפי שהם נוהגים עם יו"ר ועדת החוקה, גלעד קריב מהעבודה: להתייחס רק כשחייב, אחרת - להתעלם.

בדיון שאמור להתחיל בדקות הקרובות בכנסת, בוועדה למיזמי תשתית לאומיים מיוחדים ושירותי דת יהודיים, עתיד שר הדתות מתן כהנא לשטוח את תוכניתו לרפורמת הכשרות שמעוררת דאגה ברבנות הראשית ובחשש לפגיעה ביסודות הדת במדינת ישראל.

בניגוד למצבים אחרים, בהם נציגי ש"ס ויהדות התורה מתכנסים כדי למחות ולעכב הצבעות, הפעם החליטו המפלגות החרדיות שלא להיכנס כלל לוועדה -כדי לא לתת לכהנא "תמונת ניצחון", שתסייע לו מבחינה תקשורתית, כך אנו מפרסמים הבוקר (חמישי) לראשונה. גם ח"כ שלמה קרעי מהליכוד החליט להצטרף לחרם ולא ייכנס לוועדה. 

גורמים במפלגות החרדיות עימם שוחחנו הסבירו ל'כיכר': "אנחנו לא מעוניינים לתת לו את הבמה לצורכי יח"צ ותקשורת. אם אין לנו יכולת להצביע ולנסות לשנות - למה לתת לו את הכוח?".

צריך לומר שלחברי הכנסת החרדים אין יכולת להצביע בוועדות השונות, לפי שהאופוזיציה טרם רשמה חברים מטעמה לוועדות, כחלק מהמאבק על הצעות הקואליציה השונות להרכבי הוועדות, וכך פקע הזמן הקצוב בחוק.