אאא

מושב החורף של הכנסת נפתח היום (שני), בישיבה חגיגית וסוערת בהשתתפות נשיא המדינה יצחק הרצוג, ולוותה בנאומים של ראש הממשלה נפתלי בנט וראש האופוזיציה בנימין נתניהו, שזכו לקריאות ביניים רבות מקרב חברי הכנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה.

ברקע זה, חברת 'דיירקט פולס' פרסמה סקר חדש על תמונת מצב הפוליטיקה בישראל, כארבעה חודשים לאחר השבעת ממשלת בנט-לפיד, והתוצאות מעודדות עבור גוש הימין-חרדים - אך לא מספיק.

הליכוד זוכה ל-35 מנדטים, חמישה יותר ממה שקיבלו בחודש מארס; יש עתיד עם 19; ש"ס נשארת על 9; הרשימה המשותפת עולה משמעותית, מ-6 ל-8; כחול לבן נותרת על 8 מנדטים; העבודה עולה במנדט אחד, ל-8; הציונות הדתית ויהדות התורה נשארות גם הן עם 7 מנדטים, כפי שהן בכנסת הנוכחית;

ישראל ביתנו יורדת ל-5, כנראה בשל אי שביעות רצון הציבור מפעולות שר האוצר אביגדור ליברמן; רע"מ בראשות מנסור עבאס עולה ל-5; ימינה, בראשות ראש הממשלה נפתלי בנט, מפלגת השלטון של ישראל, יורדת לשפל בסקרים - של 4 מנדטים בלבד; למספר זהה זוכה מרצ; ואילו תקווה חדשה, בראשות שר המשפטים גדעון סער, לא חוצה את אחוז החסימה, כפי שרואים בסקרים רבים.

על פי מצב המפלגות בסקר זה, המשבר הפוליטי יימשך גם בבחירות הבאות: מפלגות האופוזיציה עומדות על 58 מנדטים, ומפלגות הקואליציה עם הרשימה המשותפת זוכות ל-62, כך שלאף אחד אין רוב.