אאא

ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס בפתח ישיבת הממשלה למגמת הירידה בתחלואה ואמר כי "במערכה מול הקורונה נראה, בשלב זה, שידינו על העליונה. כל הממדים מראים על ירידה הדרגתית בתחלואה".

בנט הוסיף: "שיעור המאומתים בירידה, מספר החולים הקשים ירד משמעותית מ-700 לסדר גודל של כ-500 הבוקר, יום אחרי יום, מחלקות קורונה במספר בתי חולים נמצאות בתהליך של סגירה - כל זה בלי יום אחד של סגר ובלי מגבלות גורפות והרסניות".

יחד עם זאת מסייג בנט, "הפעם, למרות הכיוון החיובי בסך הכל, אסור לנו להיכנס לשאננות אל מול הנגיף החמקמק. לכן, אנחנו ממשיכים בכל העוצמה במערכה, וגם נערכים לשלב הבא".

עוד אמר כי "אני רוצה לומר פה שאני גאה בממשלה הזאת, להיות בקבוצה כל כך טובה ורצינית, שלמרות המורכבות ידעה להוביל קו עקבי בנושא, ולעמוד חזקים אל מול רעש חיצוני שלחץ כל הזמן לסגור ולהחיל מגבלות גורפות, עמדנו נחושים בעניין הזה".

"המחשבה שהנחתה אותנו לאורך כל הדרך היא איזה כלים אנחנו יכולים לתת לציבור - אם זה חיסונים, מסת בדיקות, הנחיות מדויקות, לפני שאנחנו מחליטים לקחת מהציבור את החופש, את הפרנסה, את החיים ואת הביטחון הכלכלי".

בנט אמר כי שאיפתו היא לסיים עם מה שזכה לכינוי 'בידודים המוניים': "המשימה הגדולה הבאה ביחס לקורונה - להסדיר את השגרה במערכת החינוך ולסיים כמה שיותר מהר עם הבידודים ההמוניים. אנחנו רוצים תוך כשבועיים להגיע למצב שכבר אין בידודים המוניים".

ראש הממשלה התייחס גם למינוי ראש מערך ההסברה העולמי ואמר כי "רק לפני כמה חודשים, במבצע שומר החומות, קיבלנו תזכורת כואבת לוואקום בנושא ההסברה הלאומית. ביקורת בלתי נתפסת על מדינת ישראל, כשמולנו חבורת טרוריסטים, אשר היא זו שירתה טילים על ירושלים ועל תל אביב".

"יש דברים שאי אפשר לשנות, כמו חוסר ההוגנות הבסיסי כלפינו במקומות מסוימים. זה נכון, זה קיים, אבל יש קרבות שאפשר לנצח בהם. במבצע האחרון אני חושב שאין ישראלי שלא ישב מתוסכל בבית מהעובדה שכל השונאים שלנו שיחקו פשוט מול שער ריק. לא נעשה כמעט כלום".

בנט סיכם ואמר כי "אנחנו נשקם את מערך ההסברה, ביחד עם משרד החוץ, בהובלת ידידי שר החוץ וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד, שכבר מזמן פועל בנושא. אנחנו נוודא שאנחנו מוכנים לספר את הסיפור שלנו לעולם, בשגרה וגם חלילה בחירום".