אאא

פרסום ראשון ב'כיכר השבת': לקראת ההצבעה על תקציב המדינה וחוק ההסדרים בקריאה שנייה ושלישית, החליטו ב'יהדות התורה' ללכת בדרך הביניים: מחד, להישאר שותפים לחרם האופוזיציוני ולא להירשם להיות חברים קבועים בוועדות השונות ובעקבות כך להישאר בלי יכולת הצבעה, ומאידך, עדיין לנסות לשכנע את חברי הקואליציה בתיקונים שונים בחוקים.

ל'כיכר השבת' נודע כי ב'יהדות התורה' קיימו חלוקה מסודרת בקרב חברי המפלגה מי ידבר ובאיזו ועדה, בדברים הקשורים לחוקי התקציב וההסדרים.

על פי הסיכום: משה גפני יהיה בוועדת הכספים, אורי מקלב בוועדת חוקה, מאיר פרוש בוועדת החינוך ובוועדת העבודה והרווחה, יעקב אשר בוועדת הכלכלה, ישראל אייכלר בוועדת הבריאות ויצחק פינדרוס בוועדת הפנים והגנת הסביבה.

ככל הנראה יעקב אשר יקבל את האחריות לוועדה לשירותי דת יהודיים, כדי לנסות ולשנות סעיפים לא קבילים ברפורמות הכשרות ובתוכנית המטרו. ייתכן שגם אורי מקלב יהיה נוכח בחלק מהדברים.

שם אחד, בכיר ביהדות התורה, חסר ברשימה: יו"ר אגודת ישראל, מספר 2 ביהדות התורה, יעקב ליצמן, שטרם קיבל ועדה.

גורם במפלגה, שאינו נמצא בכוורתו של ליצמן, טען בשיחה עם 'כיכר השבת': "הוא ביקש להיות בכלל הוועדות, ולכן לא נרשם לאף אחת מיוחדת". לעומתו שני מקורות אחרים אומרים: "הוועדות לא מעניינות אותו, לכן הוא לא נרשם".

מלשכת ליצמן נמסר בתגובה ל'כיכר השבת': "זה יסודר בימים הקרובים".