אאא

אחרי שבתקופת הבחירות הופצו סרטונים מביכים שלה, סרטון שהופץ ברשתות בשעות האחרונות מציג את שרת הפנים איילת שקד מימינה באור מגוחך ומשפיל במיוחד.

בסרטון, שצולם בוועידת הג'רוזלם פוסט בירושלים, נראית שקד כשהיא מדברת באנגלית מגומגמת במיוחד ואף מבקשת מהאנשים סביבה תרגום למילה שלרגע שכחה כיצד אומרים אותה בשפה האנגלית.

שקד, שמדברת גם במבטא ישראלי בולט, לא הצליחה למצוא פירוש למילה הקלה יחסית "להעריך" ואחר מספר שניות נאלצה לבקש את עזרת סובביה.

האירוע כמובן עורר שיח רב ברשתות החברתיות. טופז לוק, יועצו של נתניהו, פרסם את הסרטון בטוויטר כשהוא זורק עקיצה נוספת על חשבונה. 'איילת שקד בוועידת 'ג׳רוזלם לייט טוק'״, כתב לוק.

יועץ התקשורת של השרה, דניאל אביטל, לא נותר חייב והגיב בחריפות. "בניגוד לבוס שלך", כתב, "שירד מהארץ ושפשף את האנגלית שלו בארה"ב, (אהלן מר ניתאי, והגברת בלייר) לשרה איילת שקד זה מעולם לא עבר בראש, גם במחיר של מבטא ישראלי".

לוק הגיב לו: "אתה מעליב את ה״מבטא הישראלי״ שיש בו דווקא הרבה חן. אין כאן עניין של מבטא, מדובר בבורות של אי ידיעת אנגלית בסיסית. במקום טיסה מיותרת לדובאי של הגב׳ שקד, תשקיעו בשיעורי אנגלית".