אאא

חבר מועצת גדולי התורה, ראש ישיבת 'עטרת ישראל', הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי, שוחרר היום (שישי) לביתו, מבית החולים 'הדסה עין כרם' בירושלים, בו היה מאושפז.

בתחילת השבוע אושפז ראש הישיבה בן ה-92 כשהוא בסכנת חיים ובמצב רפואי מורכב, לאחר שסבל מזיהום ומצוקה נשימתית. בבית החולים הוחלט להעביר את ראש הישיבה לאשפוז במחלקת טיפול נמרץ, שם הוחלט להרדים ולהנשים את הרב.

ראש הישיבה הגיע לבית החולים במצב קשה, והרופאים בתחילה לא היו אופטימיים באשר למצבו. אך לאחר כיממה, בחסדי שמיים חל שיפור משמעותי במצבו, והיום הוא שוחרר לביתו.

בביקור בבית החולים:  אחיו של רה''י; הגר''י אזרחי הרב אורי אזרחי, רב ביה''ח הדסה הרב קליין ובנו הגרב''צ אזרחי  (ללא קרדיט)
בביקור בבית החולים: אחיו של רה"י; הגר"י אזרחי הרב אורי אזרחי, רב ביה"ח הדסה הרב קליין ובנו הגרב"צ אזרחי (ללא קרדיט)

ההטבה במצבו של ראש הישיבה החלה כאשר החל לתקשר עם בני משפחתו ששהו לצדו. לאחר שעות ספורות, הרופאים החליטו לנתקו ממכשיר ההנשמה, בשל השיפור המשמעותי במצבו.

אתמול, כך לפי מקורביו של ראש הישיבה, חל שיפור נוסף במצבו של ראש הישיבה, והיום החליטו הרופאים כי ניתן לשחררו מבית החולים.

כדי לשמח את ראש הישיבה, בני המשפחה הביאו לו אמש את הספר החדש שלו - 'ברכת מרדכי' על מסכת נדרים, רה"י עיין בספר וקורת רוח מרובה נחה עליו.

ראש הישיבה היום מעיין בספר החדש
ראש הישיבה מעיין בספר החדש, אתמול

כזכור, לפני כחמישה חודשים, ראש הישיבה היה מאושפז בבית החולים, בשל חולשה ודלקת, ולאחר מספר ימים, הוא שוחרר מבית החולים. לפני כשנה, בתחילת 'זמן חורף', ראש הישיבה נדבק בנגיף הקורונה, יחד עם רעייתו ולמרות החשש שהיה בקרב התלמידים והמשפחה, בחסדי שמיים, הוא התגבר על הנגיף תוך מספר ימים.